REKLAMA

Władze Strasburga odwołały w tym roku słynny jarmark bożonarodzeniowy

2020-10-22 10:43
publikacja
2020-10-22 10:43

W Strasburgu nie odbędzie się w tym roku słynny jarmark bożonarodzeniowy z powodu pogarszającej się sytuacji z Covid-19 - poinformowały w czwartek władze miasta. Tradycyjny jarmark w stolicy Alzacji jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych we Francji.

Setki tysięcy turystów odwiedzają Strasburg najchętniej właśnie w okresie świątecznym, a w ciągu roku - ze względu na obecność instytucji unijnych, w tym siedziby Parlamentu Europejskiego.

Mer Strasburga Jeanne Barseghian ogłosiła w czwartek, że miasto rezygnuje z tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego w obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Nie będzie 300 stoisk ani wina grzanego na ulicach miasta. Włodarze zainstalują jednak iluminacje i ozdoby świąteczne w przestrzeni publicznej z wielką choinką na Placu Klebera w sercu miasta.

"Zdecydowałam się na scenariusz bez domków i straganów świątecznych, ale chcemy, by Strasburg pozostał stolicą świąt" – podkreśliła Barseghian na konferencji prasowej.

We Francji do tej pory odnotowano ponad 957 tys. przypadków zakażeń koronawirusem; w związku z Covid-19 zmarło tam ponad 34 tys. osób. Od wtorku dobowy przyrost zakażeń przekracza 20 tys.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki