REKLAMA
Słońce, plaża i... zyski! Zapraszamy na nową edycję konkursu Wakacje na Giełdzie

    Trump odwiedzi Polskę i Danię

    2019-07-31 22:53
    publikacja
    2019-07-31 22:53

    Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z małżonką Melanią Trump złoży wizyty w Polsce i Danii w dniach od 31 sierpnia do 3 września - poinformował w komunikacie w środę Biały Dom.

    fot. Kevin Lamarque / / Reuters

    Biały Dom potwierdził oficjalnie, że 1 września prezydent weźmie w Warszawie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent "będzie uczestniczył w ceremoniach upamiętniających (rocznicę) i odwiedzi miejsca pamięci w Warszawie" - głosi komunikat.

    Prezydent "przyjął zaproszenie duńskiej królowej Małgorzaty" i weźmie udział "w serii dwustronnych spotkań i spotka się z liderami biznesu" - ogłosił Biały Dom.

    Premier Danii Mette Frederiksen uściśliła w oświadczeniu, że Trump będzie z małżonką w Danii w dniach od 2 do 3 września. "USA są najważniejszym i najsilniejszym sojusznikiem Danii w NATO. Nasi żołnierze stoją ramię w ramię w punktach zapalnych całego świata i w obronie bezpieczeństwa Europy" - napisała premier.

    We wtorek Trump powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, że złoży wizytę w Polsce. "Nie mogę się doczekać" - dodał.

    "Mamy z Polską bardzo dobre stosunki" - oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. "Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród" - powiedział amerykański prezydent.

    Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za "wspaniałe". "Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie" - podkreślił.

    Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda.

    Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. 

    fit/ kar/

    Źródło:PAP
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane: Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki