REKLAMA

Wiesław Rozłucki w radzie nadzorczej XTPL

2018-04-17 10:23
publikacja
2018-04-17 10:23

Wiesław Rozłucki wejdzie w skład rady nadzorczej notowanej na NewConnect spółki XTPL. To kolejna rada nadzorcza, w której zasiądzie wieloletni prezes GPW.

fot. / / Bankier.pl

Wrocławska spółka poinformowała o powołaniu Rozłuckiego w komunikacie ogłaszającym rezygnację Piotra Janczewskiego z funkcji członka rady nadzorczej. Kadencja rady potrwa do 2020 r.

Wiesław Rozłucki od 1991 r. do 2006 r. był prezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2013 r. wrócił na giełdę w roli przewodniczącego rady nadzorczej. Funkcję tę sprawował do stycznia 2016 r.

Jak informuje XTPL, Wiesław Rozłucki jest obecnie członkiem czterech innych rad nadzorczych: Banku BPH SA, Orange Polska SA, IMS SA oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska SA. Ponadto pełni również funkcję prezesa zarządu Fundacji Polski Instytut Dyrektorów i Rady Programowej Harvard Business Review Polska oraz prowadzi indywidualną działalność doradczą.

XTPL jest spółką technologiczną, komercjalizującą prace badawczo-rozwojowe (B+R) mające na celu rozwinięcie technologii ultra precyzyjnego drukowania nanomateriałów. Akcje spółki zadebiutowały na rynku NewConnect we wrześniu 2017 roku. Inwestorzy obejmowali papiery po cenie 66 zł za sztukę, obecnie akcje wyceniane są na blisko 80 zł. Obecnie spółka przymierza się do przejścia na rynek główny GPW oraz do dual listingu na Open Market na giełdzie we Frankfurcie.

Więcej o kulisach innowacyjnego biznesu przeczytasz w artykule „List motywacyjny dla inwestora” oraz artykule „Druk, którego nie widać, wart jest krocie” opublikowanym w „Pulsie Biznesu”.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki