Wielkanoc w drodze. Sprawdź, gdzie napotkasz na utrudnienia

Jak wygląda sytuacja na A4? Czy na A2 są duże korki? Ile postoimy na zakopiance? Jak z dojazdami do Krakowa? Ile potrwa podróż na Mazury? Postaramy się informować czytelników o najnowszych utrudnieniach na drogach. Podróż na Wielkanoc czas zacząć.

(fot. Darek Majewski / FORUM)

Sytuacja na A4

Jak poinformowała GDDKiA "z uwagi na duże natężenie ruchu między Zgorzelcem a Wrocławiem tworzą się spowolnienia w ruchu, a także zatory". Na Punkcie Poboru Opłat Karwiany bilety wydawane są ręcznie. Dostępnych jest 5 bramek wjazdowych na płatny odcinek A4, a bramki viatoll dostępne dla wszystkich.

Po kilkanaście kilometrów mają korki na autostradzie A4 od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia. Powodem utrudnień są poranne kolizji oraz duże natężenie ruch w związku ze zbliżającymi się świętami.

Jak przekazał PAP dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przed godziną 8 w okolicy Legnicy na pasie autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uczestniczyły cztery auta.

Do kolizji doszło również w okolicach węzła Krzywa. Tam zderzyły się dwa samochody.

Na A4 w kierunku Wrocławia tworzy się kilka kilkunastokilometrowe korków, szczególnie przy zjazdach. Łącznie koło godz.9.00 miały one około 50 km. Utrudnienia związane są również z dużym natężeniem ruchu w związku ze zbliżającymi się świętami.

Sytuacja na A2

Od piątkowego poranka kierowcy jadący autostradą A2 przez Poznań w stronę centrum kraju muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Czas oczekiwania przed punktem poboru opłat w Gołuskach wynosi ok. 40 minut.

Jak powiedziała PAP Renata Rychlewska ze spółki Autostrada Eksploatacja, kierowcy powinni rozważyć zjazd z autostrady na węźle Nowy Tomyśl lub na węźle Buk. Dodatkowo zaapelowała do mieszkańców Poznania, by w okresie przedświątecznym – jeśli to możliwe – ograniczyli korzystanie z autostradowej obwodnicy miasta.

Sytuacji na A2 na wysokości Poznania nie ułatwia trwająca rozbudowa autostrady i związane z tym ograniczenia w ruchu. Na miejskim odcinku trasy prowadzona jest budowa trzeciego pasa ruchu.

Korkują się wylotówki z Warszawy

Zaczął się świąteczny szczyt na drogach wyjazdowych z Warszawy. Korki tworzą się na niemal wszystkich trasach wylotowych.

Małgorzata Tarnowska, rzecznik mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na wszystkich głównych drogach wyjazdowych z Warszawy powstają korki.

W okolicach Pruszkowa i Baranowa na zatory natkną się kierowcy jadący autostradą A2. Zablokowana jest także Puławska w kierunku Piaseczna. Ciasno jest w Al. Krakowskiej w Jankach i al. Jerozolimskich w stronę Pruszkowa. Korkują się także dk 50 i i dk 79 przy rondzie w Górze Kalwarii.

Z kolei na trasie S8 w stronę Marek we wczesnych godzinach popołudniowych utworzył się liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Pokonanie 25-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do Marek zajmuje obecnie około 2 godzin.

autor: Rafał Pogrzebny, Piotr Doczekalski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 7 1a2b

To są te piękne dni kiedy wieś blokuje na drogach samą siebie i nie korkuje miasta. Z tego powodu święta są piękniejsze. Niestety trwają krótko.

! Odpowiedz
7 18 1as

Do kościoła z buta mam 15 minut. Zero korka. Bedę informować o ewentualnych nierównościach chodnika. Dziś Wielki Piątek. Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, nie święto zakupów, wódki, kiełbasy i grilla. Opamiętajcie się. Howgh.

! Odpowiedz
1 7 nellington

"Powodem utrudnień są poranne kolizji oraz duże natężenie ruch"?

To juz macie AI do pisanie njus?

! Odpowiedz
0 4 dziki_losos

Póki co tylko inicjatywa OpenAI ma automaton do pisania newsów. Ale przykładowe artykuły są zawsze poprawne gramatycznie (choć może to dlatego, że angielski to prostszy język).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne