REKLAMA

Większy ruch w galeriach handlowych

2020-07-31 10:27
publikacja
2020-07-31 10:27
Większy ruch w galeriach handlowych
Większy ruch w galeriach handlowych
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Od 20 do 26 lipca br. ruch w galeriach handlowych był mniejszy tylko o 15-21 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem - poinformowała w piątek Polska Rada Centrów Handlowych. Dodała, że widać napływ klientów do galerii położonych w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

Wskazano, że wyniki są odzwierciedleniem wakacyjnych podróży Polaków. Najwyższe wskaźniki osiągnęły bowiem regiony Północno-Zachodni oraz Północny, do których Polacy chętnie udają się w okresie wakacyjnym, a najniższą odwiedzalność zanotowano regionach Centralnym i Wschodnim.

Z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych wynika, że odwiedzalność obiektów handlowych (footfall) w tygodniu 20-26 lipca wyniosła w dni handlowe średnio od 79 proc. do 85 proc. wyników ubiegłorocznych, w zależności od dnia. W zebranych danych widać napływ klientów do galerii położonych w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Jak poinformowano, po początkowym szybkim wzroście wskaźnika w maju, nadszedł okres stabilizacji wyników. "W ubiegłym tygodniu (20-26 lipca), od poniedziałku do soboty, zanotowano footfall na poziomie 79-85 proc. rezultatu zeszłorocznego" - podano. Dodano, że to wynik bardzo zbliżony do danych, podawanych wcześniej.

Anna Zachara-Widła z PRCH zaznaczyła, że ruch w galeriach jest mniejszy ledwie o 15-21 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jej zdaniem to świetny wynik, biorąc pod uwagę zmiany, jakie zaszły w handlu. "Cieszy również zniwelowanie różnic w odwiedzalności pomiędzy dużymi i bardzo dużymi obiektami, a średnimi i tymi o małej powierzchni. Obecnie dzieli je zaledwie 1-5 punktów procentowych, w zależności od dnia" - mówiła, cytowana w informacji PRCH.

Dane PRCH zebrano z 82 obiektów handlowych, których powierzchnia GLA wynosi 2,9 m kw., co stanowi reprezentację 24 proc. polskiej branży centrów handlowych.

PRCH jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym firmy działające w branży nieruchomości i miejsc handlu oraz usług. Działa na rzecz rozwoju branży, wspiera i reprezentuje członków w środowisku biznesowym, politycznym i społecznym w celu tworzenia nowoczesnych miejsc handlu, usług, kultury i unikatowych doświadczeń konsumenckich. (PAP)

amac/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
disnej2x
szczyt wyprzedazy.. normalnie nie dalo sie zaparkowac w takim okresie, teraz jest ok 35% wolnych miejsc w Bonarce a i tak duza czesc parkingu jest zamknieta

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki