REKLAMA

Większość Polaków uważa, że Polska powinna pozostać członkiem UE

2020-11-23 17:07
publikacja
2020-11-23 17:07
fot. symbiot / Shutterstock

87 proc. badanych uważa, że Polska powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej - wynika z sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 8 proc. respondentów.

Wyniki sondażu opublikowano na portalu tvn24.pl

Pracownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadziła badanie, w którym respondenci usłyszeli następujące pytanie: "Jakie jest Pana(i) zdanie na temat obecności Polski w Unii Europejskiej? Czy Pana(i) zdaniem Polska powinna...".

Zdecydowana większość, bo aż 87 proc. ankietowanych uważa, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej. Przeciwnego zdania było 8 proc. respondentów. Odpowiedzi "Nie wiem / trudno powiedzieć" udzieliło 5 proc. pytanych.

Drugie pytanie zadane respondentom brzmiało: "Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?"

Odpowiedzi "tak" udzieliło w sumie 49 proc. ankietowanych, z czego 20 proc. z nich odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 29 proc. - "raczej tak". Przeciwnego zdania jest w sumie 40 proc. pytanych, z których 11 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 29 procent - "raczej nie". Odpowiedzi "Nie wiem / trudno powiedzieć" udzieliło 11 proc. ankietowanych.

W styczniu 2020 roku ankietowani w badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 również usłyszeli pytanie o członkostwo Polski w UE. W tamtym sondażu w sumie 89 proc. respondentów (o dwa punkty procentowe więcej) odpowiedziało, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej. 6 proc. ankietowanych (o dwa punkty procentowe mniej) było przeciwnego zdania.

Jeśli chodzi o drugie pytanie ("Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?"), w styczniowym badaniu w sumie 47 proc. respondentów (o 7 punktów proc. więcej niż w obecnym badaniu) stwierdziło, że nie obawia się, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. W styczniu 2020 roku 42 proc. badanych uważało, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej (o 7 punktów procentowych mniej niż w aktualnym badaniu).

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób pełnoletnich. (PAP)

mkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
pstrzezek
no to smuteczek dla Jarka i ekipy
33karol33
przecież oni są za ciency w uszach, to opozycja totalna próbuje nastraszyć wyjściem z unii aby złapać jakiekolwiek dodatkowe głosy
jas2
Polska powinna pozostać członkiem UE a Unia powinna być zmieniana stopniowo i dostosowana do naszego postrzegania tej wspólnoty.
prs
"sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24."

Buahahahahahhh...

I wszystko jasne..
czerwony_wiewior
Znowu w ministerstwach siedzą po godziną, i klikają w czerwone łapki. To jest tak grubymi nićmi szyte, że nikt normalny nie da sie na to nabrać. Smutne, że bankier.pl nie potrafi sobie z tym poradzić
chlopek_roztropek
Minusy i usuwanie komentarzy = bezradność trolli. Miło się na to patrzy :)
grzegorzkubik
UE ma dwie drogi. Albo się zmieni albo się rozpadnie. Tak mi się wydaje, że po tym co dzieje się wewnątrz Niemiec a dzieje się coś strasznego, naród niemiecki dokona zmian. Ten zamordyzm pod rządami Merkel musi się tam skończyć. To się wydaje oczywiste. Niemcy już mają przetartą drogę. Mogą zabezpieczyć swe wybory UE ma dwie drogi. Albo się zmieni albo się rozpadnie. Tak mi się wydaje, że po tym co dzieje się wewnątrz Niemiec a dzieje się coś strasznego, naród niemiecki dokona zmian. Ten zamordyzm pod rządami Merkel musi się tam skończyć. To się wydaje oczywiste. Niemcy już mają przetartą drogę. Mogą zabezpieczyć swe wybory by nie było jak teraz jest w USA. Zmiany zmiany zmiany. To jest potrzebne.
czerwony_wiewior
Grzesiu, nie wiem co jarasz, ale skutek jest interesujący. Albo może zwyczajnie przedawkowałeś TVP?

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki