REKLAMA

Wiedźmińska hossa trwa. CD Projekt powyżej 30 zł

Adam Torchała2016-07-15 13:39redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-15 13:39

Osoby, które przewidywały, że akcje CD Projektu na premierze "Wiedźmina 3" zakończą swój rajd w górę, muszą przełknąć gorycz porażki. Hossa na spółce wprawdzie nieco wyhamowała, wartość CD Projektu wciąż jednak rośnie i wyznacza nowe maksima.

Wiedźmińska hossa trwa. CD Projekt powyżej 30 zł
Wiedźmińska hossa trwa. CD Projekt powyżej 30 zł
/ CD Project

Dziś po raz pierwszy w historii za akcję CD Projektu należało zapłacić więcej niż 30 zł. Papiery spółki w ciągu ostatnich trzech tygodni podrożały o 25% i dzisiaj wyceniane są na 30,77 zł. Na otwarciu sesji w dniu premiery "Wiedźmina 3" (19 maja 2015) za tę samą akcję płacono 25,45 zł. Dwa lata wcześniej cena kształtowała się w okolicach 8 zł. CD Projekt wart jest obecnie 2,9 mld zł i wyprzedza pod tym względem takie giełdowe tuzy jak Police, XTB, Bank BPH, Netię, GPW czy PKP Cargo.

Kontynuacja hossy po premierze gry ma podstawy fundamentalne. "Wiedźmin 3" okazał się wielkim hitem, zapewnił spółce rekordowe zyski, otrzymał ponad 250 tytułów gry roku oraz sprawił, że sprzedaż całej serii przekroczyła poziom 20 milinów sztuk. W taki sukces przed premierą nie wierzyli nawet najbardziej optymistycznie nastawieni do CD Projektu analitycy.

fot. / / Bankier.pl

Pieniądze przeznaczono m.in. na skup akcji własnych. Na rynek trafić ma 250 mln zł, które zwiększą popyt na akcje spółki. Pozostała część pieniędzy pozwoli m.in. na większy rozmach przy produkcji nowych gier. Przy "Cyberpunku" prezes Kiciński już zapowiedział wariant maksimum. Inwestycja w jakość może przełożyć się na kolejne sukcesy, choć warto pamiętać o ryzyku przeinwestowania i spektakularnej porażki.

Sam "Cyberpunk" to póki co melodia przyszłości. Data premiery nie jest póki co znana, choć gra ma się pojawić do 2021 roku. To bardzo długi horyzont, który może budzić obawy o zdolności spółki do generowania zysków w najbliższych latach. CD Projekt póki co jednak chce skupić się na monetyzowaniu sukcesu "Wiedźmina". Udowadnia to m.in. zapowiedź premiery "Gwinta", karcianki ze świata Geralta, która wprowadzi CD Projekt na zupełnie nowy obszar. Wcześniej pojawiły się dwa wiedźmińskie dodatki wydatnie wydłużające czas rozgrywki. Analitycy znów jednak nie wierzą w spółkę, większość raportów sugeruje, że w najbliższych miesiącach wartość CD Projektu spadnie poniżej 30 zł.

Warto dodać, że w ostatnich dniach otoczenie sprzyja producentom gier. Przykładowo dziś na GPW o ponad 4% rosną również akcje CI Games. Świat z kolei oszalał na punkcie Pokemonów, które windują notowania Nintendo.

Źródło:
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Xxx
Hiena to wysiadaj :D jesli Ty tylko w Cdr widzisz wieśka, to giełda nie jest dla Ciebie... to tak jakbyś kupił akcje WASKO tylko dlatego ze kładą światłowód w sejmie
~hiena
Gratulacje dla akcjonariuszy i realistycznie to pora powoli wysiadac. CD Projekt nie ma zadnego tytulu AAA do wydania w przyszlosci. Zyski z Wiedzmina zostaly juz w duzej czesci zrealizowane. Zostal wydany juz ostatni dodatek i najwyrazniej CD Projekt nie zamierza wiecej wyciskac z gry, choc bez problemu by mogl.
~angol
Dziekuje ci CD 50 proc. zysku .Teraz wymarzone wakacje.Dobra zmiana , ida lepsze czasy...
~wulf
To sprzedawajcie cwaniacy od balona. Ja balon sobie kupie w styczniu i polece na wakacje.
~Gierek
przepraszam, że jestem nudny i się powtarzam, ale czy przy okazji, że Gierald osadzony jest w realiach historycznych można jakoś nawiązać do Gierka? wyjdzie?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spadkowy-piatek-na-gieldach-Alior-i-Rovese-pod-prad-7356391.html

a Gierald też jest na Gie! jest podobieństwo i zbieżnosć nazwisk prawie
~PL
"Kusząca perspektywa na wykresie CD Projekt"
http://stooq.pl/mol/?id=5177

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki