REKLAMA

CD Projekt chce przeznaczyć do 250 mln zł na skup akcji własnych

2016-04-27 12:33
publikacja
2016-04-27 12:33
CD Projekt chce przeznaczyć do 250 mln zł na skup akcji własnych
CD Projekt chce przeznaczyć do 250 mln zł na skup akcji własnych
fot. http://thewitcher.com/witcher3/ / / materiały dla mediów

CD Projekt chce przeznaczyć do 250 mln zł na program skupu akcji własnych. Akcje mają być skupowane w celu umorzenia, a upoważnienie zarządu do skupu ma obowiązywać do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel - wynika z projektów uchwał na ZWZ zwołane na 24 maja.

Zgodnie z projektem uchwały nabycie akcji własnych może nastąpić na rynku regulowanym GPW, w tym w ramach transakcji indywidualnych, transakcji pakietowych, wezwaniach do zapisywania się na sprzedaż akcji lub poza rynkiem regulowanym.

Zarząd spółki przed rozpoczęciem realizacji programu skupu będzie musiał określić m.in. maksymalne wynagrodzenie przysługujące akcjonariuszom i maksymalną liczbę nabywanych akcji własnych, datę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji programu.

"Przekazanie wypracowanego zysku spółki na poczet skupu akcji własnych w celu ich umorzenia stanowić może korzystny sposób jego dystrybucji, pozwalając jednocześnie na optymalizację struktury kapitału. W opinii zarządu spółki warunki nabywania akcji określone w treści uchwały są ustalone w taki sposób, iż leżą w najlepszym interesie akcjonariuszy spółki" - napisał zarząd spółki w uzasadnieniu do uchwały.

"W ocenie zarządu spółki możliwość przeprowadzenia skupu akcji własnych na zasadach wskazanych powyżej winna w dłuższym okresie przyczynić się do wzrostu wartości akcji spółki notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie względnie do ograniczenia potencjalnego ryzyka spadku wartości akcji spółki w przypadku zaistnienia ewentualnej dekoniunktury rynkowej" - dodano.

ZWZ podejmie także m.in. uchwałę w sprawie ustanowienia programu motywacyjnego na lata 2016 - 2021 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami projekt programu motywacyjnego zakłada dwa kryteria rynkowe (20 proc. uprawnień) i wynikowe (80 proc. uprawnień).

Walne podejmie uchwałę również w sprawie warunkowej emisji do 6 mln akcji s. M, które miałyby trafić do osób uprawnionych w ramach programu motywacyjnego. Akcje serii M mają być obejmowane przez uprawnione osoby po cenie emisyjnej w wysokości 22,35 zł.

Obecnie kapitał zakładowy CD Projektu dzieli się na 94,95 mln akcji.

O zamiarze skupu akcji własnych zarząd informował już podczas prezentacji wyników za 2015 rok. - Będziemy rekomendowali bardzo szerokie ramy buy-backu. Szczegóły nie są jeszcze ustalone. Chcemy, aby skup był ustalony na bardzo długi okres i miał bardzo szerokie widełki cenowe. Buy-back jest oczywiście opcją, jeśli mielibyśmy nadmiar gotówki przy realizacji naszych planów inwestycyjnych - mówił wówczas Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Podkreślał on również przewagę takiego rozwiązania nad standardową wypłatą dywidendy.

fot. / / Bankier.pl

Pieniądze na buy-back to przede wszystkim zasługa sukcesu "Wiedźmina 3", który zgarnął liczne nagrody za najlepszą grę roku 2015. CD Projektowi pozwolił z kolei wypracować rekordowy zysk. W ubiegłym roku przychody netto spółki sięgnęły 798 mln zł wobec 96 mln zł w 2014 roku. Zysk netto wzrósł do 342,430 mln zł z 9,5 mln zł.

Na co spółka przeznaczy pieniądze?

W spółce po skupie akcji własnych pozostanie więc 92,4 mln zł z zysku z roku poprzedniego. - Nasza branża jest branżą, w której trzeba dużo inwestować. "Wiedźmin 3" kosztował w sumie 306 mln zł. Kolejne duże gry będą pewnie jeszcze droższe. Przede wszystkim potrzebujemy pieniędzy na rozwój - deklarował Kiciński podczas gali Giełdowa Spółka Roku

CD Projekt pieniądze chce wydać m.in. na nowy projekt - "Cyberpunk 2077", który dzięki pieniądzom z "Wiedźmina" zrealizowany zostanie w planie maksimum. Firma nie będzie więc na nim oszczędzać. W tym roku skupia się jednak jeszcze na "Wiedźminie"

- Mamy jeszcze sporo do zrobienia, jeżeli chodzi o sprzedaż. W II kwartale ukaże się drugi, ogromny dodatek pt. "Krew i wino", a na potem mamy zaplanowaną niespodziankę - grę z segmentu, w którym do tej pory jeszcze nie funkcjonowaliśmy, także będzie się działo - mówił Kiciński.

Adam Torchała/ PAP/

Źródło:Bankier24
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Olaf
Inzynieria finansowa, brak im pomyslow na dalszy rozwoj
~marek
sorki, ale jeszcze nie widziałem na giełdzie wzrostów cen akcji spółki, która zamierzała i skupowała swoje akcje. Bardzie przewidywał bym spadki ceny akcji, gdyż jaki sens ma skupowanie na górce, zresztą się niedługo okaże jak będzie, ale myślę że bardziej będzie powrót w ok 20zł albo i niżej, niż w ok 28zł, inaczej byłoby to bez sensu.
~Przesmiewca
Hahahah, brawo Panie ekonomisto ;p
~Aktos
Czysto informacyjne pytanie?
W jakim celu skupuje firma akcje? W artykule jest napisane ze na dalsze inwestycje...ale w jaki sposob pomaga to spolce skoro wydaje pieniadze na odzyskanie czesci swojego biznesu? Czyli przeznacza pieniadze, ktore moglybyc przeznaczone na dalsze inwestowanie w odzyskanie czesci firmy.
Moze mi to
Czysto informacyjne pytanie?
W jakim celu skupuje firma akcje? W artykule jest napisane ze na dalsze inwestycje...ale w jaki sposob pomaga to spolce skoro wydaje pieniadze na odzyskanie czesci swojego biznesu? Czyli przeznacza pieniadze, ktore moglybyc przeznaczone na dalsze inwestowanie w odzyskanie czesci firmy.
Moze mi to ktos w prosty sposob wyjasnic?

Z gory dzieki.
~AT
Kupione akcje zostaną umorzone. Zainwestowane zostaną pieniądze, których spółka nie przeznaczy na bejbak
www.eurodolar.pl
akcjonariuszy by bardziej ucieszyła dywidenda 5zł niż ten buyback.
~muł_roboczy
A czyź to nie jest właśnie po to robione, żeby przypadkiem się zyskiem nie dzielić. W Polsce akcjonariuszy traktuje się tylko jako dawców kapitału.
~bezjajaległupiesate odpowiada ~muł_roboczy
Ale o ile się nie mylę to akcjonariusze też zyskają. Zmniejszenie ilości akcji przecież nie zmniejszy wyceny spółki więc cena pojedynczej akcji wzrośnie.
~ValueInwestor odpowiada ~bezjajaległupiesate
Dokładnie, dodatkowo poprawia to strukturę kapitału w spółce i jest w sumie bardziej opłacalne dla akcjonariuszy (wartość spółki i wycena na podstawie oczekiwanych zysków dzielona na mniejszą liczbę akcji).
~eljot84 odpowiada ~ValueInwestor
Az tak rozowo nie bedzie. zakladajac, ze skupia akcje po nawet 26 PLN (co przy pakietowkach poza rynkiem regulowanym jest malo prawdopodobne i bedzie raczej po nizszej cenie od fundow brane), wychodzi 9.6M akcji. Planuja natomiast nowa emisje 6M na program motywacyjny. Netto to tylko 3.6M akcji mniej

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki