REKLAMA
ZAGŁOSUJ

„Wiedźmin” i wiele więcej. Platige Image wymienia niemal całą radę nadzorczą

2017-06-22 13:19
publikacja
2017-06-22 13:19

Akcjonariusze Platige Image, spółki, która ostatnio znalazła się na ustach wszystkich za sprawą podpisania wstępnej umowy z Netfliksem dotyczącej przeniesienia na mały ekran „Wiedźmina”, wymieniła niemal cały skład rady nadzorczej. Ze starego składu pozostał w niej tylko Tomasz Bagiński. Spółka dokooptowała także do zarządu Janusza Włodarskiego, dotychczasowego dyrektora produkcji.

fot. Krzysztof Kuczyk / / FORUM

„21 czerwca br. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Platige Image zadecydowało o zmianie składu Rady Nadzorczej spółki. Oprócz wybranego na kolejną kadencję Tomka Bagińskiego przyjęte zostały do niej osoby o doświadczeniu biznesowo-inwestycyjnym: Monika Morali-Majkut, Przemysław Schmidt, Robert Koński oraz Karol Żbikowski. Zastąpiły one dotychczasowych członków Rady Nadzorczej” – czytamy w komunikacie przesłanym przez spółkę.

Wczytując się w życiorysy nowych członków rady nadzorczej, wyraźnie widać, że spółka stawia na osoby mające doświadczenie w branży inwestycyjnej. Monika Morali-Majkut ma doświadczenie biznesowe przede wszystkim z branży funduszy venture capital , jest także ekspertem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz zastępcą szefa komitetu inwestycyjnego w Krajowym Funduszu Kapitałowym. Przemysław Schmidt to m.in. bankier inwestycyjny i menedżer z 30-letnim doświadczeniem, współtwórca Trigon DM, były członek komitetu doradczego na GPW, a aktualnie członek komitetu inwestycyjnego Funduszu Inwestycji Samorządowych FIZAN oraz członek rady nadzorczej funduszu Private Equity Managers. Także Karol Żbikowski może pochwalić się wykształceniem i doświadczeniem zawodowym związanym branżą inwestycyjną.

„Nowy skład Rady Nadzorczej to odzwierciedlenie zmian zachodzących w modelu funkcjonowania Platige Image” - mówi cytowany w komunikacie Piotr Sikora, Prezes Zarządu Platige Image. ”Obok niezwykle dla nas istotnego fundamentu w postaci działalności usługowej, wzmacniamy drugi, pozwalający zwiększyć nacisk na inwestowanie, współtworzenie i produkcję nowych form własności intelektualnej, w tym kontentu filmowego, teatralnego i multimedialnego” – dodaje Sikora.

„Po latach obecności na rynku mamy dostęp do jednych z najlepszych twórców z różnych dziedzin w naszym regionie i chcemy wraz z nimi współtworzyć nowe projekty. Przyglądamy się w związku z tym inicjatywom związanym z inkubacją i akceleracją projektów z sektora kreatywnego, w których będziemy partycypowali jako współzałożyciel lub współproducent oraz inwestor. Planujemy też stworzyć mechanizmy wspierające finansowanie projektów w dalszej fazie rozwoju” – twierdzi Marcin Kobylecki, Chief Creative Officer, Platige Image.

Można zatem przypuszczać, że po mocnym początku, jakim była zapowiedź współpracy przy serialu o „Wiedźminie”, spółka zamierza rozwijać kolejne projekty, w których chce wykorzystać posiadane know-how i kontakty, równocześnie, dzięki doświadczeniu nowych członków rady nadzorczej, pozyskując finansowanie na realizację tych projektów.

Platige Image to studio filmowe, produkcyjne i animacyjne założone w 1998 roku. Spółka może się pochwalić wieloma nagrodami branżowymi. Tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, telewizji, sztuki, edukacji i gier komputerowych. Zespół Platige Image tworzy ponad 250 artystów o doświadczeniu w zakresie animacji i efektów specjalnych. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2011 roku.

MD

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kawiusz
Pośród badziewia na NC to faktycznie jedna z niewielu perełek, rokujących na zyski.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki