REKLAMA

Wiceszef MON: Przyjmiemy tylu uchodźców z Ukrainy, ilu będzie trzeba

2022-02-21 19:19
publikacja
2022-02-21 19:19
Wiceszef MON: Przyjmiemy tylu uchodźców z Ukrainy, ilu będzie trzeba
Wiceszef MON: Przyjmiemy tylu uchodźców z Ukrainy, ilu będzie trzeba
/ Marcinociepa.pl

Polska przyjmie tylu uchodźców z Ukrainy, ilu będzie trzeba – zadeklarował w poniedziałek wiceminister obrony Marcin Ociepa.

"Jeśli mówimy o przyjęciu uchodźców, to nie podajemy liczb. Przyjmiemy tylu uchodźców, ilu będzie potrzeba" – powiedział Ociepa w poniedziałek w RMF.

"Wojna to - oprócz fachu wojskowego - jednak chaos. Ilu ludzi zdecyduje się uciekać, ilu będzie musiało uciekać, to ciągle wielka niewiadoma. Powinniśmy być gotowi na jak największe liczby" - dodał wiceminister.

Zaznaczył, że rządowy program pomocy dla Ukrainy "jest warunkowany rozwojem sytuacji" i zakłada różny zakres pomocy. Według Ociepy "powinniśmy być gotowi na napływ uchodźców i wsparcie humanitarne, materialne, także rządu ukraińskiego", aby pomóc ukraińskim władzom centralnym i lokalnym.

Ociepa przekonywał, że "to, z czym mieliśmy do czynienia od sierpnia – tym sztucznym wywołanym ruchem migrantów ekonomicznych sprowadzanych przez bandy przemytnicze w porozumieniu ze służbami specjalnymi Rosji i Ukrainy, to zupełnie inna sytuacja niż ta, która może mieć miejsce na pograniczu polsko-ukraińskim".

W sobotę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym uchwałę ustanawiającą program Pomoc dla Ukrainy. Premier powołał międzyresortowe zespoły do spraw przyjęcia uchodźców napływających z Ukrainy i ds. przyjęcia rannych. Powołanie zespołu koordynującego pomoc dla uchodźców w przypadku wojny rosyjsko-ukraińskiej Morawiecki zapowiedział w ubiegłą środę.(PAP)

brw/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (29)

dodaj komentarz
anty12
Dla bolszewikow to bedzie dobry pretekst zeby zajumac ludziom nieruchomosci jak maja wiecej niz 1, bo wiadomo ze UKr w PL jest obywatelem pierwszej kategorii.
anty12
Pisoory juz zacieraja raczki,ze przyjdzie do nas tania sila robocza ? Zapomnijcie kacapki. Ukraincy juz nie chca pracowac w PL za takie dziadoskie stawki. A po za tym po karabie i na wojne z Rosja. A nie juz do ciepelka w Polszy. Paszol won. Zaraz Putn wymysli, ze najedzie PL bo w sumie to do Polski uciekno mnowstow Rosjan, a my Pisoory juz zacieraja raczki,ze przyjdzie do nas tania sila robocza ? Zapomnijcie kacapki. Ukraincy juz nie chca pracowac w PL za takie dziadoskie stawki. A po za tym po karabie i na wojne z Rosja. A nie juz do ciepelka w Polszy. Paszol won. Zaraz Putn wymysli, ze najedzie PL bo w sumie to do Polski uciekno mnowstow Rosjan, a my myslelismy ze to Ukraincyi teraz trzeba "naprawiac" Polsze.
polityka_to_nie_ekonomia
O jak się retoryka zmieniła w ciągu pół roku... Już nikt nie pamięta, że wprowadzono stan wyjątkowy na terenach przygranicznych, by uchodźców z terenu Białorusi nie wpuścić (co prawda oni tam się znaleźli w wyniku polityki, ale w sumie podobnych jak nie tych samych ludzi). Polityka, a nie żadna chęć pomocy. Tyle w temacie.
lightning_network
czarny kolor jest w sumie podobny do białego koloru, jak nie taki sam...
polityka_to_nie_ekonomia odpowiada lightning_network
Wiem, że chodzi o uchodźców z różnych krajów oraz, że sytuacja jest inna, ale bawi mnie jak szybko ci sami ludzie co wczoraj mówili jedno dziś deklarują coś przeciwnego, a na koniec i tak nic z tego nie wynika dobrego
bt5
Jak ten zgromadzony tam sprzet wojenny wszedłby do akcji to rzeczywiscie byli by uchodczy prawdziwi a nie malowani jak na granicy z Białorusi. Niemniej i tak ono by chcieli jechac do niemiec a Niemcy zrobia sgodnie z prawem miedzynarodowym "zwrotki1-ego kraju bezpiecznego. W polskich osrodkach dla uchodczów juz teraz sa bunty Jak ten zgromadzony tam sprzet wojenny wszedłby do akcji to rzeczywiscie byli by uchodczy prawdziwi a nie malowani jak na granicy z Białorusi. Niemniej i tak ono by chcieli jechac do niemiec a Niemcy zrobia sgodnie z prawem miedzynarodowym "zwrotki1-ego kraju bezpiecznego. W polskich osrodkach dla uchodczów juz teraz sa bunty i non stop problemy. Niema się co łudzic że uchodczy z Ukrainy by mieli inne podejscie. Alternatywa jest danie jak azylantom na zachodzie mieszkan socjalnych i sowitych zasiłków. Ale to kolosalne koszty i jeszcze nie ma co ukrywac kolosalne niezadowolenie polskich obywateli bez socjalu(np. 87% zaraejsetrowanych bezrobotnych nie ma zasiłku) i mieszkan socjalnyc.
dziadekjarek
Obecnie Ukrainiec może pracować w Polsce na podstawie zwykłego wniosku ….
ajwaj_
Uchodzcy maja miejsce,
Kneset na Wiejskiej i wszelkie budynki panstwowe PISi.
Braku ich "dzialania" nikt nie zauwazy
kiwixix
Proponuję, żeby minister Olga SemeniUK przyjęła uchodźców z Ukrainy, czyli swoich współbraci, może wreszcie znajdzie męża, albo niech jedzie na front w roli sanitariuszki.
carlito1
A za ukrainu kto będzie walczył jak wszytsko ucieknie.?

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki