REKLAMA

Wesela ruszą po 1 czerwca? Branża ślubna czeka na odmrożenie

2020-05-19 16:23
publikacja
2020-05-19 16:23

Chcemy jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa organizacji wesel - powiedziała we wtorek PAP wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Liczy ona, że od 1 czerwca będzie można odmrażać kolejne branże gospodarki, w tym ślubną.

fot. Emma Bauso / / Pexels

O obostrzeniach dotyczących m.in. liczby osób na weselach oraz wytycznych w sprawie powierzchni, na której mogą odbywać się tego typu imprezy, wiceminister rozwoju rozmawiała we wtorek podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

"Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czy innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska" - zaznaczyła Semeniuk w rozmowie z PAP.

W spotkaniu uczestniczyły największe firmy weselne, cateringowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw specjalizujących się w fotografowaniu i filmowaniu wesel czy właściciele tzw. fotobudek, z których korzystają goście weselni.

"Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji" - powiedziała wiceszefowa ministerstwa rozwoju.

Przypomniała, że ceremonie ślubne odbywają się obecnie przy ograniczonej liczbie osób, natomiast wesela "nie są na razie zalecane". Przyznała, że otwarcie tej branży jest równie wyczekiwane, co fryzjerskiej i kosmetycznej.

Semeniuk liczy na to, że w ciągu niespełna dwóch tygodni będzie można - na podstawie ewaluacji i kontroli stanu epidemicznego - zaplanować odmrażanie kolejnych dziedzin polskiej gospodarki.

"Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać - w czwartym etapie - kolejne branże, wśród nich również ślubną" - podkreśliła. Zastrzegła, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
gucio_222
Najpierw mordercze koperty a teraz mordercze wesela. Dobrze że mamy krystalicznie czystego lekarza prof. Grodzkiego który cały czas odważnie w szpitalu i za darmo leczy pacjentów z COVID. Czekam na kolejne orędzie prof.Grodzkiego w sprawie morderczych wesel.
sammler
Nie wiadomo po co. Jeśli już faktycznie musicie brać te śluby, to prosto z urzędu jedźcie w Bieszczady spędzić romantyczny tydzień.
ajwaj
WOW
do PISa Boyz sie pozenia
Gorzko!!!

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki