REKLAMA
PIT 2023

Weronika Szkwarek z Bankier.pl wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra

Malwina Wrotniak2020-09-16 16:45, akt.2020-09-16 17:03redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-09-16 16:45
aktualizacja
2020-09-16 17:03

Weronika Szkwarek z redakcji Bankier.pl wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra". Doceniono publikację autorki poświęconą tematyce depresji na rynku pracy.

Weronika Szkwarek z Bankier.pl wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra
Weronika Szkwarek z Bankier.pl wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra
/ Bankier.pl

W środę, 16 września br., ogłoszono zwycięzców konkursu XIV edycji konkursu "Kryształowe Pióra", nagradzającego prace dziennikarskie propagujące profilaktykę i edukację zdrowotną Polaków w zakresie chorób serca, cukrzycy typu 2, depresji oraz chorób nowotworowych.

Do 14. edycji zgłoszono 156 prac, ocenianych w czterech. kategoriach. W kategorii "Depresja - przełamać tabu" jurorzy przyznali wyróżnienie naszej redakcyjnej koleżance, Weronice Szkwarek, za pracę pt. "Choroby psychiczne. Wstydliwy problem polskich biurowców", opublikowaną w listopadzie 2019 roku.

– Można chorować na zapalenie płuc, można mieć nowotwór, wrastające ósemki, guza na śledzionie albo anginę. Nie można mieć depresji czy schizofrenii, bo wystarczy „wziąć się w garść”. Psycholodzy mówią, że na 10 pracowników statystycznie 1-2 ma jakieś zaburzenia psychiczne. Ilu z nich zdecyduje się na terapię? Ilu pójdzie na zwolnienie lekarskie? – pyta retorycznie autorka we wstępie do artykułu. W materiale przytacza też historie pracowników, którzy chorowali na depresję, nadal będąc aktywnymi zawodowo.

Autorka pisze o tabu, jakim nadal są choroby psychiczne i niewykształconych wciąż, także w uchodzących za nowoczesne korporacjach, ścieżkach postępowania z pracownikami zgłaszającymi się z tego rodzaju problemami. O mentalności pracodawców, która wciąż wiąże się z niezrozumieniem dla coraz powszechniejszej jednostek chorobowych, jaką jest depresja. Zachęcamy do lektury nagrodzonej pracy autorstwa dziennikarki Bankier.pl.

"Nauczyliśmy bardzo dużo osób myśleć o depresji, myśleć o niej od zupełnie innej strony", mówił przedstawiciel organizatorów konkursu o wartości prac powstających w tematyce depresji. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia.

Organizatorem konkursu "Kryształowe Pióra" jest firma Servier Polska, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki