Wenezuela: z powodu braku cukru wstrzymano produkcję Coca-Coli

Dotkliwe braki cukru na rynku wewnętrznym Wenezueli zmusiły filię koncernu Coca-Cola do wstrzymania produkcji tego słodzonego napoju - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka koncernu. Kontynuowana jest produkcja Coca-Coli Light.

Wenezuela: z powodu braku cukru wstrzymano produkcję Coca-Coli
Wenezuela: z powodu braku cukru wstrzymano produkcję Coca-Coli (fot. REUTERS/Mike Blake / FORUM)

Wenezuela przeżywa obecnie głęboki kryzys gospodarczy, który jest powodem prawie codziennych demonstracji ulicznych, rabowania sklepów i żądań dymisji prezydenta Nicolasa Maduro.

Coraz dotkliwsze są braki podstawowych artykułów żywnościowych, codziennie wyłączny jest na kilka godzin prąd, a poziom inflacji bije kolejne rekordy.

Trudności z zaopatrzeniem w cukier zmusiły lokalną filię koncernu Coca-Cola, firmę Femsa SAB, do wstrzymania produkcji jego sztandarowego gazowanego napoju - poinformowała rzeczniczka koncernu Kerry Tessler. "Wenezuelscy dostawcy cukru poinformowali nas, że czasowo przerywają działalność z powodu braku surowca" - powiedziała Tessler.

Produkcja napojów "dietetycznych", takich jak Coca-Cola Light, ma być kontynuowana. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~endi

Powinniśmy nawiązać szeroką współpracę gospodarczą z Wenezuelą i CAŁKOWICIE zaprzestać kupowania ropy i gazu z Rosji . Wysyłamy do Wenezueli żywność , maszyny , elektronikę w zamian dostajemy surowce oraz gwarancję łagodnych przemian demokratycznych

! Odpowiedz
0 2 ~piotr

ich ropa nie pasuje do naszych rafinerii
niestety

! Odpowiedz
0 1 ~Dim

Jak przestaną być skołowani to będą mogli kupić te produkty gdziekolwiek na świecie a nie tylko w Polsce.

Import z takiego kraju też może być ryzykowny bo np. zamawiasz coca-colę z cukrem a przywożą ci light.

Zawsze to zdrowsze ale jednak nie to co zamawiałeś. Z surowcami też pewnie byłoby podobnie.

! Odpowiedz
9 1 ~SONDA

Czy uważasz, że w socjalizmie ludziom żyje się dobrze?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
0 3 ~c2h2

Wenezuela ma szóste co do wielkości rozpoznane rezerwy „lekkiej” ropy naftowej na świecie oraz największe na świecie rezerwy „ciężkiej” ropy i bitumenu. Ponadto, posiada bogate zasoby gazu ziemnego, żelaza, niklu, węgla, boksytów, fosfatów, cynku, a także miedzi, złota i diamentów. Ma też prezydenta Nicolas Maduro, poprzedni Hugo Chavez , ktorego poczatkowe reformy były uzasadnione a teraz zamieniły socjalistyczny system społeczny.Niepokojącą tendencją jest zmniejszenie się w ostatnich produkcji sektora prywatnego. Spadek ten jest konsekwencją przeprowadzonych przez rząd wywłaszczeń i nacjonalizacji, które zwłaszcza w pierwszej połowie ub.r. z dużym rozmachem forsował prezydent Chavez. Sektor prywatny w 2014 r. praktycznie nie generował żadnych nowych inwestycji, próbując raczej zachować istniejące moce wytwórcze.
nie idźmy tą drogą bo już to przerabialiśmy przez 45lat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~c2h2

Chciałem dodać powierzchnia całkowita 916,4 tys km2 ,Liczba ludności - ok. 27 mln, średnia gęstość zaludnienia - 25 osób/km2 czyli 3x większy od Polski z mniejszym zaludnieniem i ogromnie bogaty w surowce

! Odpowiedz
0 0 ~kmwtw

dlatego powinni zostać niezależni, póki co ameryka nie położyła na nich łapy, więc jeszcze mają czas, by suwerenność docenić i nauczyć się ją wykorzystywać

! Odpowiedz
0 1 ~Wróg_sortowy odpowiada ~kmwtw

Będą tak długo niezależni, aż sąsiednie kraje nie będą już w stanie przyjmować fali ekonomicznych uchodźców - socjalistyczna gospodarka Wenezueli jest na równi pochyłej.

! Odpowiedz
0 0 ~saa

Obserwujmy też Zimbabwe i Mongolie.Dwa kraje super bogate w bogactwa naturalne.A co się dzieje wewnątrz?

! Odpowiedz
0 3 ~janko

Trwa rewenezualizacja gospodarki. Padają zachodnie firmy, a ich się świetnie rozwijają. Niestety głównym zajęciem ich firm jest kupowanie towarów i paliw i jazda do Kolumbii -sprzedaż itd.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil