REKLAMA

Wenezuela: z powodu braku cukru wstrzymano produkcję Coca-Coli

2016-05-24 00:06
publikacja
2016-05-24 00:06

Dotkliwe braki cukru na rynku wewnętrznym Wenezueli zmusiły filię koncernu Coca-Cola do wstrzymania produkcji tego słodzonego napoju - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka koncernu. Kontynuowana jest produkcja Coca-Coli Light.

Wenezuela: z powodu braku cukru wstrzymano produkcję Coca-Coli / fot. REUTERS/Mike Blake / FORUM

Wenezuela przeżywa obecnie głęboki kryzys gospodarczy, który jest powodem prawie codziennych demonstracji ulicznych, rabowania sklepów i żądań dymisji prezydenta Nicolasa Maduro.

Coraz dotkliwsze są braki podstawowych artykułów żywnościowych, codziennie wyłączny jest na kilka godzin prąd, a poziom inflacji bije kolejne rekordy.

Trudności z zaopatrzeniem w cukier zmusiły lokalną filię koncernu Coca-Cola, firmę Femsa SAB, do wstrzymania produkcji jego sztandarowego gazowanego napoju - poinformowała rzeczniczka koncernu Kerry Tessler. "Wenezuelscy dostawcy cukru poinformowali nas, że czasowo przerywają działalność z powodu braku surowca" - powiedziała Tessler.

Produkcja napojów "dietetycznych", takich jak Coca-Cola Light, ma być kontynuowana. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~endi
Powinniśmy nawiązać szeroką współpracę gospodarczą z Wenezuelą i CAŁKOWICIE zaprzestać kupowania ropy i gazu z Rosji . Wysyłamy do Wenezueli żywność , maszyny , elektronikę w zamian dostajemy surowce oraz gwarancję łagodnych przemian demokratycznych
~piotr
ich ropa nie pasuje do naszych rafinerii
niestety
~Dim
Jak przestaną być skołowani to będą mogli kupić te produkty gdziekolwiek na świecie a nie tylko w Polsce.

Import z takiego kraju też może być ryzykowny bo np. zamawiasz coca-colę z cukrem a przywożą ci light.

Zawsze to zdrowsze ale jednak nie to co zamawiałeś. Z surowcami też pewnie byłoby podobnie.
~SONDA
Czy uważasz, że w socjalizmie ludziom żyje się dobrze?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie
~c2h2
Wenezuela ma szóste co do wielkości rozpoznane rezerwy „lekkiej” ropy naftowej na świecie oraz największe na świecie rezerwy „ciężkiej” ropy i bitumenu. Ponadto, posiada bogate zasoby gazu ziemnego, żelaza, niklu, węgla, boksytów, fosfatów, cynku, a także miedzi, złota i diamentów. Ma też prezydenta Nicolas Wenezuela ma szóste co do wielkości rozpoznane rezerwy „lekkiej” ropy naftowej na świecie oraz największe na świecie rezerwy „ciężkiej” ropy i bitumenu. Ponadto, posiada bogate zasoby gazu ziemnego, żelaza, niklu, węgla, boksytów, fosfatów, cynku, a także miedzi, złota i diamentów. Ma też prezydenta Nicolas Maduro, poprzedni Hugo Chavez , ktorego poczatkowe reformy były uzasadnione a teraz zamieniły socjalistyczny system społeczny.Niepokojącą tendencją jest zmniejszenie się w ostatnich produkcji sektora prywatnego. Spadek ten jest konsekwencją przeprowadzonych przez rząd wywłaszczeń i nacjonalizacji, które zwłaszcza w pierwszej połowie ub.r. z dużym rozmachem forsował prezydent Chavez. Sektor prywatny w 2014 r. praktycznie nie generował żadnych nowych inwestycji, próbując raczej zachować istniejące moce wytwórcze.
nie idźmy tą drogą bo już to przerabialiśmy przez 45lat.
~c2h2
Chciałem dodać powierzchnia całkowita 916,4 tys km2 ,Liczba ludności - ok. 27 mln, średnia gęstość zaludnienia - 25 osób/km2 czyli 3x większy od Polski z mniejszym zaludnieniem i ogromnie bogaty w surowce
~kmwtw
dlatego powinni zostać niezależni, póki co ameryka nie położyła na nich łapy, więc jeszcze mają czas, by suwerenność docenić i nauczyć się ją wykorzystywać
~Wróg_sortowy odpowiada ~kmwtw
Będą tak długo niezależni, aż sąsiednie kraje nie będą już w stanie przyjmować fali ekonomicznych uchodźców - socjalistyczna gospodarka Wenezueli jest na równi pochyłej.
~saa
Obserwujmy też Zimbabwe i Mongolie.Dwa kraje super bogate w bogactwa naturalne.A co się dzieje wewnątrz?
~janko
Trwa rewenezualizacja gospodarki. Padają zachodnie firmy, a ich się świetnie rozwijają. Niestety głównym zajęciem ich firm jest kupowanie towarów i paliw i jazda do Kolumbii -sprzedaż itd.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki