Webinar: Wprowadzenie do reformy wskaźników referencyjnych w Polsce

2023-05-16 13:46
publikacja
2023-05-16 13:46

Czym jest wskaźnik WIRON i dlaczego zastąpi on dotychczasowy wskaźnik WIBOR?

Bezpłatne seminarium on-line: 31 maja 2023 r., godz. 19:00 – 19:45

W Polsce trwa reforma wskaźników referencyjnych, która wpłynie na finanse każdego z nas. Już niedługo nowy wskaźnik WIRON zastąpi dotychczasowy WIBOR. Jest to obecnie jeden z najbardziej istotnych tematów finansowych.

Zrozumienie czym jest WIRON i dlaczego zostaje on wdrożony jest kluczowe, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości po wejściu zmian w życie. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na udział w naszym bezpłatnym webinarze.

Materiał partnera

O czym rozmawiamy?

W ramach webinaru eksperci omawiają najważniejsze kwestie dotyczące wskaźników referencyjnych ich reformy w Polsce. Poruszają m.in. takie zagadnienia jak:

  • Czym są wskaźniki referencyjne i do czego się je wykorzystuje?
  • Jak działa oprocentowanie zmienne kredytów?
  • Czym jest WIRON i jakie są najważniejsze różnice pomiędzy wskaźnikiem WIRON a wskaźnikiem WIBOR?
  • Kiedy WIRON zostanie wdrożony i kiedy możemy się spodziewać kredytów opartych o WIRON?
  • W jaki sposób WIRON zostanie wprowadzony do istniejących umów?
  • Co oznacza, że reforma wskaźników referencyjnych ma być możliwie najbardziej neutralna dla obu stron dla istniejących już umów?
  • Czy WIRON i WIBOR to wskaźniki regulowane i nadzorowane? Kto jest za nie odpowiedzialny?

Prelegenci

W webinarze biorą udział eksperci z firmy doradczej Deloitte i Pulsu Biznesu - ogólnopolskiego dziennik gospodarczo-biznesowego. Spotkanie poprowadzi Pani Beata Tomaszkiewicz, która profesjonalnie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem konferencji oraz debat, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy przedsiębiorców oraz rozwoju firm w Polsce. W ramach ekspertów finansowych występują: 

  • Pan Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu, który jest znanym i cenionym ekspertem zajmującym się tematami finansowymi i gospodarczymi. Wielokrotnie nagradzany, zarówno jako dziennikarz jak i analityk. W 2019 r. wyróżniony przez ThinkTank jako jeden z 10 ekonomistów najbardziej słuchanych przez polski biznes.
  • Pan Paweł Spławski, partner w Deloitte z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym, zajmujący się wdrażaniem wymogów regulacyjnych w sektorze finansowym. Bezpośrednio współpracuje z Narodową Grupą Roboczą w pracach dotyczących reformy wskaźników referencyjnych.

Dlaczego warto?

Reforma wskaźników referencyjnych dotyczyć będzie każdej osoby, która posiada pożyczkę, kredyt, leasing lub która inwestuje na własną rękę. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć czym jest WIRON i jak w praktyce zastąpi on WIBOR. Nasz webinar jest świetnym sposobem, aby zdobyć taką wiedzę.

Do kogo skierowany jest webinar?

Webinar kierujemy do wszystkich zainteresowanych, również do osób bez specjalistycznej wiedzy finansowej. Webinar będzie prowadzony w sposób przystępny dla każdego, bez używania zawiłych zwrotów ze świata finansów.

Źródło:Materiał partnera
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki