REKLAMA

We Włoszech zlikwidowano pół miliona miejsc pracy od początku pandemii

2020-12-05 20:40
publikacja
2020-12-05 20:40
fot. Marzio Toniolo / Reuters

Około pół miliona miejsc pracy zlikwidowano we Włoszech od początku kryzysu związanego z epidemią - takie dane przedstawił w sobotę prezes federacji przemysłowców Carlo Bonomi. Wyraził nadzieję, że liczba ta nie okaże się jeszcze wyższa.

W wywiadzie telewizyjnym szef prężnej organizacji - Confindustria odnosząc się do prognoz, według których liczba miejsc pracy w kraju zmniejszy się w wyniku pandemii nawet o milion, podkreślił, że takie scenariusze kreślą także inne organizacje biznesowe.

"Mamy nadzieję, że dane te zostaną zdementowane. To jedna z tych sytuacji, gdy liczymy na to, że pomyliliśmy się w rachunkach" - oświadczył Bonomi.

Wskaźnik bezrobocia we Włoszech wynosi 9,8 procent. Wśród młodzieży wzrósł do ponad 30 procent.

sw/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Ale to chyba dobrze ? Chyba o to chodziło ? Przeciez lockdałnem reguluje się liczbę bezrobocia. Wzór: Liczba bezrobocia = (procentowo ilość zamkniętych gałęzi gospodarki i ograniczeń w funkcjonowaniu) * (długość trwania lockdałnu i ograniczeń tłamszących i wypaczających "wolny rynek"). Każdy rządzący Ale to chyba dobrze ? Chyba o to chodziło ? Przeciez lockdałnem reguluje się liczbę bezrobocia. Wzór: Liczba bezrobocia = (procentowo ilość zamkniętych gałęzi gospodarki i ograniczeń w funkcjonowaniu) * (długość trwania lockdałnu i ograniczeń tłamszących i wypaczających "wolny rynek"). Każdy rządzący doskonale zna te wzór
marynapilecka
Czy to zdjęcie to 4 stanowiska pracy z puli tych zlikwidowanych we Włoszech?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki