Wassermann: Nie można wykluczyć, że Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu

We wrześniu chciałabym przesłuchać premiera Donalda Tuska - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" posłanka PiS i przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Wyznaczyła Donaldowi Tuskowi trzy terminy na przesłuchanie: połowa września, koniec września lub początek października. Jednocześnie stwierdziła, że nie można wykluczyć tego, że Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu.

"Do połowy lipca planujemy zakończyć wątek służb skarbowych. We wrześniu chciałabym przesłuchać premiera Donalda Tuska. Przesłuchane zostaną również osoby, które miały być przesłuchane wcześniej, ale do tego nie doszło z przyczyn proceduralnych. Jestem na ukończeniu prac komisji" - wyjaśniła przewodnicząca komisji.

Jednocześnie poinformowała, że wyznaczyła Tuskowi "trzy terminy na przesłuchanie, z uwagi na napięty kalendarz przewodniczącego Rady Europejskiej". Te terminy to "połowa września, koniec września, początek października" - czytamy w gazecie.

Na pytanie, czy Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu, Małgorzata Wassermann odpowiedziała, że "niczego wykluczyć nie można". "Komisja po przesłuchaniu świadka zdecyduje, czy zawiadomienie pójdzie do prokuratury. Po przesłuchaniu Michała Tuska nie było zawiadomienia do prokuratury, może pójdzie zawiadomienie ze strony społecznej, co pokazuje, że nie jesteśmy zafiksowani na nazwisku Tusk" - dodała.

Wassermann zapowiedziała, że raport końcowy komisji, który będzie musiała przygotować, zamierza napisać w przerwie wakacyjnej. "Raport pisany jest cały czas, bo nie dalibyśmy rady napisać go po dwóch latach, odtwarzając to, co było. Komisja skończy prace pod koniec października, raport będzie najpóźniej na początku listopada. Przesłuchania planujemy zakończyć we wrześniu-październiku" - wskazała Wassermann.

Zapytana - w kontekście ubiegania się o prezydenturę Krakowa - o swój zimny i smutny wizerunek prokuratorzycy, stwierdziła "Amber Gold to jedna z największych afer ostatnich lat, tutaj nie ma miejsca na żarty. Ale w kampanii chciałabym pokazać, że nie jestem taka, jaką pokazują mnie media. Na pewno nie jestem smutasem. Chcę uśmiechniętego Krakowa, pozytywnego, otwartego, bo i ja też taka jestem. Nie jestem prokuratorzycą Wassermann".(PAP)

mgost/ skr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 flecik

Nie strasz, nie strasz bo się ...

! Odpowiedz
0 2 gorszy_sort

Ach te pusiorki nic na niego nie mają tylko szczują swój tempy elektorat bo gdyby coś już na niego mnieli to dawno by siedział. Ale zbliżają się wybory to trzeba oczerniać bo się go boją i nie mają pojęcia jak go pokonać. Tusk kakby nie patrzeć to wyrawny polityk i daleko zaszedl, a pisiorki zaniast sie z nim układać to tylko go szczują i nic. Każdy kij ma dwa końce niech uważają bo kiedyś chwyci i rozgoni te ujadające kundle, a wrogów narobili sobie co nie miara i chyba zapominają , że wiecznie rządzić nie będą i role się odwrucą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 8 jarekzbyszek

Nie mów hop bo sama możesz stanąć razem z Ziobrą, Kaczyńskim, Kamińskim, Macierewiczem. Trochę się tam tłok zrobi.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 6 jabu74_-_ekspert

a co z megakradzieżą 153 mld zl z czego potem zdefraudowano 123 mld zł a pozostałe 30 mld zł wyparowało !

! Odpowiedz
16 24 antybolszewik

Jeżeli Tusk miałby zostać zamknięty za AmberGold to co czeka wszystkich członków PiS za SKOKi i GetBack. Pluton egzekucyjny? Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Może za parę lat zobaczymy rewolucję w iście Robespierre'owskim wykonaniu.

! Odpowiedz
41 28 sloneczkodzg

Już dawno powinien chodzić w pasiakach z kulą przy nodze .

! Odpowiedz
7 25 jkl777

Jest taki jeden co mu kule do domu w zebach przynosza... piekny symbol na przyszlosc.

! Odpowiedz
0 7 pull_up odpowiada jkl777

Zaraz wyzdrowieje, stawiam że najdalej w przyszłym tygodniu.

! Odpowiedz
26 15 prosefor

A czy zwykły podejrzany tez dostaje wybór trzech terminów na stawienie sie na przesłuchanie? To jest jakaś kpina.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil