Warto mieć przy sobie gotówkę w ten weekend. Utrudnienia w bankach - winna zmiana czasu

Warto mieć przy sobie gotówkę w ten weekend. Zmiana czasu nie pozostanie bez wpływu na klientów banków. Wiele instytucji zapowiedziało utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej, korzystaniu z bankomatów czy płatnościach kartami, tym razem znacznie dłuższe niż zwykle.

W nocy z soboty na niedzielę 27/28 października nastąpi zmiana czasu na zimowy; przesuniemy zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Mimo że weekendowe utrudnienia w dostępie do usług banków stały się już standardem (piszemy o nich co tydzień), tym razem klienci powinni uzbroić się w szczególną cierpliwość, bo zapowiadane utrudnienia potrwają nawet kilkanaście godzin.

Które banki będą miały przerwę techniczną w ten weekend?

Zmiana czasu wpłynie na wydłużone przerwy w dostępie do bankowości
Zmiana czasu wpłynie na wydłużone przerwy w dostępie do bankowości (fot. lucadp / YAY Foto)

ING Bank Śląski

W ING klienci będą zmagać się z ograniczeniami w bankowości pomiędzy północą a 6:00 rano w nocy z soboty na niedzielę. Utrudnienia będą dotyczyły: korzystania z bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business oraz aplikacji mobilnej, systemu ING CardsOnLine, płatności Blik, NFC oraz Mastercard w telefonie, przelewów z kart kredytowych i systemu rozliczeń płatności natychmiastowych. Mogą występować także problemy z płatnościami kartami. Bank ostrzega, że nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania numerów PIN.

Pojawią się też ograniczenia w wykonywaniu przelewów. Od soboty 27 października godz. 15:00 zostanie wyłączona możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Tym samym:

  • przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godz. 15.00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek 29 października br.
  • przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 15:00 zostaną zrealizowane w poniedziałek 29 października br.

Inteligo

W nocy z soboty na niedzielę (od 1:00 do 5:00) oraz z niedzieli na poniedziałek (od 1:00 do 6:00) nie będzie działał serwis internetowy i telefoniczny Inteligo oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z Inteligo". Aplikacja mobilna będzie działała w ograniczonym zakresie - umożliwi jedynie wypłaty z bankomatów oraz dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Karty powinny działać bez przeszkód.

mBank

Klienci mBanku napotkają na utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 2:00 do 8:00 - w tym czasie nie będą działały płatności kartami, wypłaty z bankomatów i wpłatomaty. Od 2:00 do 9:00 potrwać ma przerwa w korzystaniu z bankowości internetowej i mobilnej, co uniemożliwi zalogowanie się na swoje konto i wykonanie jakiejkolwiek operacji. "Od 1:30 do 11:00 nie złożysz wniosku" - informuje klientów mBank. Wprawdzie możliwy będzie kontakt z mLinią i Ekspertem online, ale obydwoma tymi kanałami będzie można co najwyżej poznać ofertę, nie - zrealizować jakąkolwiek operację.

Nest Bank

Prace modernizacyjne w Nest Banku zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek, potrwają od godziny 23:00. Mogą wiązać się z utrudnionym dostępem do systemu bankowości elektronicznej i mobilnej oraz do formularzy produktowych dostępnych na www.  

Orange Finanse

Jeśli jesteś klientem Orange Finanse, w nocy z soboty na niedzielę, pomiędzy godziną 2:00 a 8:00 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki, nie skorzystasz z wpłatomatów. Od 2:00 do 9:00 nie będzie działała bankowość mobilna (aplikacja na smartfony) oraz bankowość internetowa, co uniemożliwi klientom zalogowanie się na swoje konto. Ograniczone będzie również korzystanie z infolinii - klientom zostaną co prawda udzielone informacje na temat oferty, nie będą jednak mogli zrealizować tym kanałem żadnej operacji.

"Ważne przelewy wykonaj we wcześniejszym terminie. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać wcześniej gotówkę" - zachęca swoich klientów bank.

Bank Pekao

W nocy z niedzieli na poniedziałek, od godziny 2:30 czasu letniego do 3:30 czasu zimowego klienci Pekao nie będą mieli dostępu do serwisów Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

Bank Pocztowy

Długą, bo trwającą od soboty godz. 20:35 do niedzieli godz. 18:00 zapowiedział Bank Pocztowy. Niedostępna będzie w tym czasie bankowość internetowa. Infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym. Bez zakłóceń powinny przebiegać płatności kartami oraz wypłaty z bankomatów, zapewnia bank.

Uwaga: Pocztowy uprzedził klientów również a propos najbliższego poniedziałku 29 października - tuż po północy z niedzieli na poniedziałek (od 00:00 do 00:30) mogą występować chwilowe przerwy podczas dokonywania płatności kartami.

PKO BP

Na utrudnienia muszą się przygotować także klienci największego banku w Polsce. Instytucja zapowiedziała, że utrudnienia wystąpią zarówno w nocy z soboty na niedzielę (od 1:00 go 5:00), jak i z niedzieli na poniedziałek (od 1:00 do 6:00). W tym czasie nie będą działały: bankowość internetowa i telefoniczna iPKO, bankowość internetowa dla firm iPKO biznes, usługa "Płacę z iPKO", co uniemożliwi dokonywanie płatności w sklepach internetowych.

Ograniczone zostanie działanie aplikacji mobilnej powiązanej z kontem osobistym PKO BP. Będzie można nią jedynie dokonać wypłat z bankomatów oraz wykonywać płatności w sklepach tak stacjonarnych, jak i internetowych. Bank zapewnia, że płatności kartami powinny przebiegać bez zakłóceń.

Santander (dawny BZWBK)

Klienci dawnego Banku Zachodniego WBK napotkają na wyjątkowo długie utrudnienia od soboty godz. 00:00 aż do godziny 17:00, kiedy to nie będzie można korzystać z większości funkcji bankowości internetowej i mobilnej. Możliwe będzie sprawdzenie salda oraz historii konta. Karty będą działały bez przeszkód - zapewnia Santander.

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0:30-3:30, nie będzie można zlecać transakcji w bankowości mobilnej i internetowej. Nie będzie można także dokonywać płatności w sklepach internetowych oraz korzystać z Blika.

Będziemy aktualizowali artykuł w następstwie kolejnych zapowiedzi banków.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 mhm

„Klienci dawnego Banku Zachodniego WBK napotkają na wyjątkowo długie utrudnienia”
— a jednak PKO BP wygrało...

! Odpowiedz
0 5 mhm

Tzn. na razie wygrywa ;)

! Odpowiedz
7 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz