REKLAMA

Wariant delta koronawirusa dotarł do Makau

2021-08-04 13:57
publikacja
2021-08-04 13:57
Wariant delta koronawirusa dotarł do Makau
Wariant delta koronawirusa dotarł do Makau
fot. Dominika Mróz / / FORUM

Władze Makau nakazały w środę zamknięcie siłowni, barów i szeregu innych miejsc w związku z wykryciem groźnego wariantu koronawirusa delta u czteroosobowej rodziny. Ryzyko nawrotu pandemii oceniono jako „skrajnie wysokie” – podała hongkońska stacja RTHK.

W słynącym z hazardu mieście zarządzono również masowe badania przesiewowe, którym poddanych ma zostać wszystkich 680 tys. mieszkańców. Oprócz barów i siłowni zamknięte zostały m.in. kluby nocne, bary karaoke, salony masażu i salony piękności.

Szef administracji Makau Ho Iat-seng wyraził nadzieję, że zakażenia uda się opanować w ciągu 14 dni, by lokale mogły wznowić pracę - przekazały lokalne media.

Kasyna, które stanowią główne źródło dochodów byłej portugalskiej kolonii, pozostaną na razie otwarte – wynika z decyzji ogłoszonych przez władze Makau, które jest obecnie specjalnym regionem administracyjnym Chin.

Miejscowi urzędnicy ogłosili „stan natychmiastowej prewencji”, gdy bardziej zaraźliwy wariant delta wykryto u małżeństwa z dwójką dzieci. Podejrzewa się, że wirusa przywiozła do Makau córka, która wróciła niedawno ze szkolnej wycieczki do miasta Xi’an w Chinach kontynentalnych.

Chiny mierzą się obecnie z największą jak dotąd falą zakażeń wariantem delta. Pierwsze infekcje wykryto w połowie lipca wśród pracowników lotniska w Nankinie, którzy według władz mieli się zakazić podczas czyszczenia kabiny samolotu przybyłego z Rosji.

Od tamtej pory w kraju wykryto blisko 500 nowych objawowych zakażeń, a wirus przedostał się co najmniej do ośmiu regionów. Władze miast i prowincji wzmocniły środki zapobiegania infekcjom, nasiliły kontrole podróżnych, a w niektórych miejscach ogłaszane są lockdowny i prowadzone masowe testy przesiewowe.

Makau jest jak dotąd stosunkowo wolne od koronawirusa. Od początku pandemii odnotowano tam 63 zakażenia i ani jednego zgonu.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki