REKLAMA

Walczą o żołnierski cukier

2010-02-05 00:54
publikacja
2010-02-05 00:54
05.02. Warszawa (PAP/Media) - Wojsko postanowiło opróżnić swoje magazyny z żywnością i rusza z pierwszą taką wyprzedażą, informuje "Metro". Armia przechodzi na zawodowstwo, poborowym nie trzeba już gotować.

Pierwsi klienci zaczęli bombardować Agencję Mienia Wojskowego już na początku stycznia. Wojskowa wyprzedaż słynie z atrakcyjności cen (w poprzednich latach np. ciepłe zimowe kurtki wyprzedawano po 4 zł, a pełnowartościową bieliznę po 20 gr.). Z pytaniami dzwonią nie tylko Kowalscy, domy opieki społecznej, hospicja, ale głównie przedsiębiorcy, wypytujący o ilości hurtowe.

Największym zainteresowaniem cieszy się cukier (AMW ma do sprzedania aż 540 ton), którego na światowych giełdach brakuje. W styczniu jego ceny pobiły kilkudziesięcioletnie rekordy. Wypytują o niego zarówno firmy produkujące słodycze, jak i zrzeszenia pszczelarzy, zakłady cukiernicze, producenci lodów, napojów. Wojsko, nie wyklucza, że sprzeda cukier firmom w formie przetargów. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Bolek
Cukru wojsko ma 540 ton - a cukru brakuje na światowych rynkach więc wynika z artykułu, że sprzedaż przez polskie wojsko zapasu równego miesiacznej sprzedaży jednego marketu ma wstrząsnąć światowym rynkiem?

Poziom artykułu godny lidera internetowych wiadomości biznesowych.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki