Wakacyjna sesja na GPW. Wzrosty LPP

2020-07-03 18:00
publikacja
2020-07-03 18:00
fot. MAREK WISNIEWSKI / PULS BIZNESU / FORUM

Niewielka zmienność i niewielkie obroty obserwowali inwestorzy na WIG20 na piątkowej sesji. W składzie indeksu wyróżniły się akcje LPP.

WIG20 stracił na piątkowej sesji 0,17 proc. Niewiele odbiegający od czwartkowego zamknięcia wynik świetnie oddaje nastroje na rynku. Na głównym indeksie GPW panował marazm, zmienność sięgnęła ledwie 16 pkt, a obroty tylko 312 mln zł. To statystyki kiepskie, nawet jak na wakacje, warto jednak zauważyć, że dzień wolny mieli dziś Amerykanie. To inwestorzy zagraniczni odpowiadają za większość obrotów na dużych spółkach.

Nieco żwawiej zachowywały się dziś inne główne indeksy GPW. mWIG40 zyskał 0,4 proc., a sWIG80 0,9 proc. Na wyniku WIG-u ciążyły jednak wspominane spadki dużych spółek i zakończył on dzień wzrostem o ledwie 0,04 proc. Obroty na szerokim rynku wyniosły 467 mln zł. 

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W składzie WIG20 najmocniejsze wzrosty notowały papiery LPP (+4,3 proc.). Na drugim miejscu uplasowało się Orange z wynikiem +1,2 proc., a ponad 1-proc. wzrosty zanotowali także mBank i Play. Po drugiej stronie rynku znalazły się spółki kontrolowane przez Skarb Państwa. Przeszło 1-proc. straty zanotowały akcje Tauronu, Lotosu, PGE, KGHM-u i Pekao.

W składzie mWIG40 dwucyfrowe wzrosty notowały papiery Mercatora i Biomedu. Ta ostatnia spółka poinformowała, że rozpoczyna proces zawierania umów z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zakresie dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2. Mocne wzrosty notowało także Ten Square Games (+3,5 proc.), które podało, że szacunkowe przychody w drugim kwartale wzrosły do 169,5 mln zł z 94,9 mln zł w poprzednim kwartale.

Na szerokim rynku mocne spadki zanotował T-Bull (-21,6 proc.). Spółka pokazała 46 tys. zł straty za I kwartał 2020 roku przy 1,6 mln zł przychodów. W czwartek opisywaliśmy także historię dotyczącą statutu spółki. Zarząd nie chce bowiem, by spółka mogła organizować tzw. eWalne.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
1pepe
Ewentualna kara czosnkowców za nie taki wybór narodu?
analizy
Wszystkim zainteresowanym polecam zajrzeć na poniższe linki, co może być na giełdzie, jak wygra Duda, zajrzeć na wykres np. WIG 20 itp., jak to było 5 lat temu w maju 2015r.. Jak on wtedy wygrał, to cała Giełda poleciała ostro w dół na prawie 2 lata. Teraz zapewne też tak będzie. Więc bądźcie na to przygotowani. Wszystkim zainteresowanym polecam zajrzeć na poniższe linki, co może być na giełdzie, jak wygra Duda, zajrzeć na wykres np. WIG 20 itp., jak to było 5 lat temu w maju 2015r.. Jak on wtedy wygrał, to cała Giełda poleciała ostro w dół na prawie 2 lata. Teraz zapewne też tak będzie. Więc bądźcie na to przygotowani.

https://imgur.com/a/xBNan6q
https://imgur.com/a/kooSxQv

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki