REKLAMA

Wakacje na 20 mkw. biją rekordy popularności

2021-04-23 07:10
publikacja
2021-04-23 07:10
fot. ppa / Shutterstock

Coraz częściej zamiast Hurghady wybieramy komary, spanie na drzewie albo hotelowy standard, tyle że w starym kontenerze. Byleby było dziwnie, inaczej i dobrze wyglądało na zdjęciach - pisze w piątkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza". Popyt na małe i efektowne domki na urlop rośnie od kilku lat - czytamy.

Trend na wakacje na odludziu nasilił się przez pandemię, bo częściej szukamy noclegów poza dużymi skupiskami ludzi. Także przez nią mikrodomków przybywa, choć to działo się już wcześniej. Bo w Polsce nie trzeba mieć pozwolenia na budowę domów o powierzchni do 35 m kw. Nadal jednak stawiane są przede wszystkim na własne potrzeby, nie na wynajem - pisze dziennik.

Gazeta podaje, że w zeszłym roku majowe otwarcie hoteli było jak zwolnienie blokady. Ruch na stronie Slowhopu wzrósł pięciokrotnie w porównaniu z rokiem 2019. Największe wzrosty notowały regiony, które kojarzyły się z odosobnieniem: Warmia, Mazury i Bieszczady.

Ola Szałek ze Slowhopu mówi w "GW", że od dwóch lat klienci jeszcze zawężają wymagania. Zamiast tradycyjnych domów gościnnych a la stodoły czy gościńce, wybierają kempingowe rozwiązania w nowej odsłonie. Tiny houses to tylko jedno z nich, inne to noclegi w przyczepach cyrkowych czy domach z lnu wyglądających jak namiot.

Tiny houses, z ang. maleńkich domkach. To właściwie przyczepy, bardzo popularne w USA, Niemczech lub w Skandynawii, gdzie ludzie mieszkają w nich na stałe - czytamy.

Według Szałek, wysokie ceny i duża zajętość wynika z tego, że takich miejsc jest nadal mało. Przybywa zarówno mikroobiektów, jak i chętnych na nie, ale tych pierwszych zbyt wolno, by zaspokoić popyt - powiedziała "GW".(PAP)

lgs/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wtomek
" Ruch na stronie Slowhopu wzrósł pięciokrotnie w porównaniu z rokiem 2019."- kryptoreklama kwitnie, nie miałem pojęcia o tym portalu. Za darmo nie chciałbym spędzać wakacji w takiej budce bez kanalizacji i bieżącej wody. Tyle na temat dla szukających wrażeń.
loool
Gdyby panstwo chciało na prawde pomagać to wystarczy przeznaczyć miliony ugorów wokół miast pod budownictwo a dom do 100 bez pozwolenia , żadnego. Ceny działek by spadły bo terenów pod zabudowę jest nieprzebrana ilość. Każdy by sobie taki dom 100m2 zbudował własnymi siłami. Ale nie , trzeba udawać że rolnik pod Gdyby panstwo chciało na prawde pomagać to wystarczy przeznaczyć miliony ugorów wokół miast pod budownictwo a dom do 100 bez pozwolenia , żadnego. Ceny działek by spadły bo terenów pod zabudowę jest nieprzebrana ilość. Każdy by sobie taki dom 100m2 zbudował własnymi siłami. Ale nie , trzeba udawać że rolnik pod miastem musi siać zboże.
300_pala
A woda prąd i gaz do tych nieugorów to skąd ???
wtomek
"-Gdyby panstwo chciało na prawde pomagać to " , Szukaj tych ugorów pod miastami. Zielonego pojęcia nie masz co się dzieje- pisząc takie bzdury.
wyrobnik
Nie, nie, nie. Powinno być "Polacy rzucili się na... "

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki