W walce z emerytami SB rząd uderzy nie tylko w agentów

Mało kto kwestionuje konieczność obniżenia świadczeń b. agentom. Sęk w tym, że zmiany miałyby szerszy zasięg: niższe emerytury mieliby lekarze, którzy pracowali w szpitalach MSWiA; rodziny zmarłych policjantów straciłyby renty.

(fot. Filip Błażejowski / FORUM)

"PiS bardzo zależy na zmniejszeniu emerytur i rent byłym esbekom. Zmiany będą wprowadzane szybką ścieżką legislacyjną. Projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji wpłynął do Sejmu w ubiegły czwartek"- pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W ocenie dziennika w sumie 32 106 osób będzie mieć zmniejszone renty i emerytury. Chodzi o osoby, którym świadczenia wypłaca Zakład Emerytalno-Rentowy MSW. W ubiegłym roku wyasygnował on łącznie 205,8 tys. zł w ramach wszystkich świadczeń.

Zgodnie z projektem obniżenie dotknęłoby nawet tych, którzy przed 1 sierpnia 1990 r. choćby przez jeden dzień pracowali w jednostkach podległych SB. Na czarnej liście znalazły się też szkoły resortowe. W podobnej sytuacji może się znaleźć grupa pracujących dla służb lekarzy.

"Całkowicie niezrozumiałe jest też obniżenie świadczeń rodzinnych wypłacanych dzieciom, wdowom czy rodzicom zmarłych funkcjonariuszy (łącznie 9269 osób obecnie - PAP). Osoby te bezzasadnie karane są za to, że ich mąż, ojciec czy syn wybrał takie, a nie inne miejsce pracy - powiedział dziennikowi prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Uniwersytetu SWPS.

"DGP" podkreśla, że próbował się dowiedzieć w MSWiA, ile konkretnie osób będzie mieć obniżone świadczenia. "Jednak nasze pytania pozostały bez odpowiedzi" pisze. (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~axxi

Komuniści koryto się kończy i w żałobie czarny protest pewno zrobią hehe!

! Odpowiedz
0 2 ~ula

Brawo PiS zabrać emerytury i renty z jakiej racji w ogóle im się płaci tym oprawcom tylko to trochę póżno bo już trochę z nich pozdychało..W 1955 roku we Wrocławiu tylko jeden blok miał centralne ogrzewanie pozostałe bloki miały piece.blok z centralnym ogrzewaniem był dla UB,To numery nieparzyste Wrocław ul.. Ślężna 193 do 201 Można to sprawdzić..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~gość

Brawo Pis .Walić po kieszeni resortowych jak leci.

! Odpowiedz
1 7 ~Owsiak

Byłem synem milicjanta co pałował solidaruchów i czarnych i jestem z tego dumny. Zapraszam na zbiórkę kasy dla mnie i żony. Zbierać do puszek będą dla mnie dzieci stojące na mrozie.

! Odpowiedz
1 1 ~Eskimos

Już wiem dlaczego Putin zbiera tak gorączkowo złoto i wypowiada umowy w Hadze.
przygotowuje się na pozew zbiorowy byłych pracowników SB, Stasi, securitate, bo bidoki zostali oszukani.

! Odpowiedz
12 5 ~leo

Państwo to państwo, raz jest takie raz inne, ale musi być ciągłosć i emerytury w tej ciągłosci to RZECZ ŚWIĘTA. Ich stabilnosć swiadczy o zrozumieniu idei państwa jako wspólnoty przez Polaków, aktualne zmiany dokonywane przez PiS swiadczą o zupełnym nihiliźmie umusłowym tej partii. To co robi PiS to czystyk koniunkturalizm, populizm, cwaniactwo, a to z ideą państwowowsci nie ma NIC WSPÓLNEGO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Człowiek

Beria za Stalinem dali !!! Zabierać??? Willę Kaczyńskim też ??? A pozostałym UB-kom też ??? Aj, AJ, ... Zbiór zastrzeżony ???

! Odpowiedz
5 13 ~Eskimos

Przeczytałem kilkanaście waszych wpisów
Pomyłka polega na rozważaniu problemu jako odpowiedzialności zbiorowej.
W ten sposób można zanegować wszystko : nkwd, stasi,SS, zbrodnie personelu obozów koncentracyjnych.
Nie o to chodzi, tylko o KASACJĘ NIEZASLUZONYCH BENEFITOW.
Zaraz podniesie się wrzask, że oni inaczej nie mogli...bzdura, przymusu nie było.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 6 ~Czytelnik

To ja ci życzę, aby za 10 lat tobie zrobiono "KASACJĘ NIEZASLUZONYCH BENEFITOW".
Rób i myśl tak dalej to za 10 lat ktoś zrobi tak jak ty myślisz i robisz - uchwali ci ustawę o 1 w nocy i odbierze ............., ............. , oraz ............ . (możesz wpisać dowolne profity).

Ty też nie masz przymusu wypisywania ........ , życia, pracowania i myślenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Eskimos odpowiada ~Czytelnik

Jak powinniśmy rozumieć w kontekście tematu- zatrudnienia w SB twojego ,,życia, pracowania i myślenia".
Nie rozumiem twojej Złotej myśli.

20 lat, tyle jeszcze popracuję lub może dłużej. Nie jestem mundurowym.
Te wielokropki sugerują, że ty jesteś.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne