REKLAMA

W sklepie łatwiej o mandat

2021-12-14 06:57
publikacja
2021-12-14 06:57

Czas, gdy tylko pouczaliśmy, się skończył – słychać w policji, która zapowiada aż do świąt wzmożone kontrole przede wszystkim w centrach handlowych - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna". Miniony weekend z niedzielą handlową przyniósł mandatowe żniwo - dodaje.

W sklepie łatwiej o mandat
W sklepie łatwiej o mandat
fot. Sean Pavone / / Shutterstock

Według doniesień "DGP" tylko w ostatni weekend policja nałożyła ponad 12,6 tys. mandatów za brak maseczek w miejscach publicznych, wydała ok. 12,7 tys. pouczeń i skierowała przeszło 1 tys. wniosków o ukaranie do sądu. Dla porównania statystyki od 1 sierpnia to: ok. 183 tys. mandatów, 436 tys. pouczeń i 12,5 tys. wniosków do sądu. Jednym z głównych miejsc kontroli były galerie handlowe.

Za tydzień, gdy ponownie cały weekend będzie handlowy, sytuacja ma się powtórzyć. "We wszystkich centrach sieci M1 w Polsce policja sprawdzała obowiązek noszenia maseczek i stosowania się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zdarza się, że policja korzysta również z naszego systemu monitoringu, by wyłapywać osoby ignorujące przepisy" – relacjonuje Jakub Jarczewski, rzecznik prasowy Metro Properties.

Bez wsparcia funkcjonariuszy sklepy często nie dają sobie rady. "Komunikaty głosowe o obowiązku zachowania dystansu, a także zakrywania nosa i ust są wielokrotnie odtwarzane. Dodatkowo ochrona na bieżąco zwraca uwagę klientom. Mimo to nadal odnotowujemy przypadki niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, a także braku reakcji na interwencje ochrony" – mówi Agata Berndt-Wazelin, rzeczniczka prasowa warszawskiej Galerii Mokotów.

"Skoro, jak słyszymy, zdecydowana większość zachorowań dotyczy osób niezaszczepionych, kluczowa jest zasada: dystans, dezynfekcja, maseczki. Dlatego czas pouczeń się skończył" – podkreśla podkom. Karol Brandys z opolskiej policji. Dodaje, że przepisy dotyczące egzekwowania obowiązku noszenia maseczek doprecyzowano w zeszłym roku. I był czas, by się z nimi zapoznać. Zmiany objęły ustawę o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi oraz kodeks wykroczeń. (PAP)

mmu/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (11)

dodaj komentarz
kenn
Wprowadzanie totalitaryzmu pod przykrywką epidemii. Szczepienia to tylko zaldwie 1 element tego, co robią.

1. Mandaty i inne kary czy zachęty finansowe to PRZYMUS
2. Takie teksty mają nagłaśniać propagandę i stosować po raz kolejny miękki przymus
3. Wprowadzają ludzi w błąd
4. Nie mają podstaw konstytucyjnych
5.
Wprowadzanie totalitaryzmu pod przykrywką epidemii. Szczepienia to tylko zaldwie 1 element tego, co robią.

1. Mandaty i inne kary czy zachęty finansowe to PRZYMUS
2. Takie teksty mają nagłaśniać propagandę i stosować po raz kolejny miękki przymus
3. Wprowadzają ludzi w błąd
4. Nie mają podstaw konstytucyjnych
5. W niczym nie pomgą zwalczać epidemii
6. A przeciwnie, są badania które potwierdzają związek z silniejszą odpornością oraz dotelnieniem organizmu, natomiast maski okazują się przynosić odwrotny skutek
7. Czy między czerwcem a sierpniem b.r. po zniesieniu restrykcji ilośc przypadków wzrosła czy zmałała?
samsza
Jakieś badanie naukowe, że mandat jest cokolwiek skuteczny w zarazie, znaczy na ilość hospitalizacji i zgonów ?
pdox
Nic się nie zmieniło, nie przyjmujemy mandatu, a sądy wciąż wywalają go do śmieci, bo rozporządzenie przekracza delegację ustawową. Nie wystawialiście tylko pouczaliście, bo świetnie wiedzieliście, że w przeciwnym razie będziecie mieli więcej papierkowej roboty i tak jest ciągle. Wystawiajcie sobie na zdrowie, wkrótce obywatele dojrzeją,Nic się nie zmieniło, nie przyjmujemy mandatu, a sądy wciąż wywalają go do śmieci, bo rozporządzenie przekracza delegację ustawową. Nie wystawialiście tylko pouczaliście, bo świetnie wiedzieliście, że w przeciwnym razie będziecie mieli więcej papierkowej roboty i tak jest ciągle. Wystawiajcie sobie na zdrowie, wkrótce obywatele dojrzeją, żeby pozywać Was imiennie o nękanie bez podstawy prawnej.
3456
ha ha ha to się dopisze takie to trudne , do sklepu lepiej iść w masce PGZ i z pałką .
rubikk
"Zmiany objęły ustawę o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi"
tyle, że Covida nie ma na liście chorób zakaźnych
3456
tak tylko zamiast szczęśliwych zakupów świątecznych można leczyć poturbowane żeberka fi fi fi , jak PIS dotrwa do wyborów ,to ma ich już z głowy dużo zyska KPN bardzo dużo . chyba że wszystko się wcześniej rozleci.
szprotkafinansjery
Ja kończyć studia i robić kariera
My mieć samochód i bulteriera
Ja mieszkać tu długo i nie wiedzieć czemu
Nie chcą mnie przyjąć do KPN u
szlawi
a niech polują- wszystkie mandaty beda anulowane - oni to wiedzą
3456
po sklepach polowania i walki na bez maskowców ha ha ha , ale jaja cyngle rządowe siepacze walczą z klientami po sklepach.dostali 1000 zł podwyżki netto w dwóch rzutach aby inflacja spadła ha ha ha ,,,,
eagleeye
https://m.youtube.com/watch?v=kAjqDkusnvc

Jednak to jest sygnowane przez Policję.

Nazywa się to "kampania społeczna".

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki