W obozie dla uchodźców z Syrii urodziło się 5 tys. dzieci

Fundusz Ludnościowy ONZ poinformował we wtorek, że w jego otwartej w 2013 r. klinice w największym obozie dla uchodźców syryjskich w Jordanii przyszło na świat ponad 5 tys. dzieci.

W obozie Zaatari, który powstał w 2012 roku, rok po wybuchu konfliktu syryjskiego, przebywa ok. 79 tys. uchodźców. W sumie w Jordanii uchodźców syryjskich jest 635 tysięcy.

Daniel Baker, regionalny koordynator działalności humanitarnej Funduszu, powiedział, że klinika w obozie Zaatari oferuje doradztwo w zakresie planowania rodziny, ale że liczba porodów utrzymuje się na stałym poziomie.

Wielu uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Zaatari, pochodzi z regionów wiejskich, gdzie rodziny są tradycyjnie duże. Uchodźcy mieszkają w przyczepach kempingowych, otrzymują pomoc żywnościową i finansową. Większość z nich nie ma w Jordanii prawa do legalnego zatrudnienia.

Fundusz Ludnościowy ONZ zajmuje się m.in. pomocą krajom rozwijającym się w zakresie planowania rodziny, ochrony zdrowia kobiet oraz świadomego macierzyństwa.(PAP)

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~luq

Pasożyty. Bieda, ubóstwo...a im w głowie rypanie. I my na nich pracujemy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil