REKLAMA

W marcu spadła liczba firm, które ogłosiły niewypłacalność

2020-04-30 12:58
publikacja
2020-04-30 12:58

W marcu niewypłacalność ogłosiło 101 firm, o 11,4 proc. mdm mniej, ale dane za marzec nie oddają jeszcze sytuacji na rynku związanej z zamrożeniem gospodarki z powodu pandemii koronawirusa - podało KUKE w raporcie.

/ theta

 Liczba niewypłacalności (postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych) sięgnęła 101, czyli była o 11,4 proc. niższa niż miesiąc wcześniej i o 3,1 proc. wyższa niż przed rokiem" - napisano w raporcie.

Autorzy raportu piszą, że zgromadzone dane o ogłoszonych w marcu przez sądy upadłościach i otwartych postępowaniach restrukturyzacyjnych nie oddają prawdziwej sytuacji na rynku związanej z „zamrożeniem” gospodarki ze względu na wybuch pandemii.

"Nasze obserwacje z ostatnich tygodni wskazują, że następuje wydłużanie terminów płatności pomiędzy kontrahentami. Firmy, które ze sobą współpracują od dłuższego czasu, zgadzają się na wydłużanie kredytu kupieckiego w imię zachowania dobrych relacji i w obawie przed koniecznością szukania nowych partnerów biznesowych w tak niepewnych czasach" - napisano.

"Na razie nie docierają też do nas sygnały, które świadczyłyby o gwałtownie rosnącej skali braku czy opóźnień płatności przez zagranicznych kontrahentów, choć z drugiej strony może to wynikać z przedłużania na życzenie polskich firm terminów na zgłoszenie tego faktu do windykacji" - dodano. (PAP Biznes)

map/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki