W maju głośniej o social lending

Pożyczki społecznościowe, to rozwiązanie finansowe, które umożliwia pożyczanie pieniędzy bezpośrednio między ludźmi, bez wychodzenia z domu i pośrednictwa banków. Na temat zjawiska social lending trwa od pewnego czasu żywa dyskusja wśród ekspertów, a także samych użytkowników serwisów.

Teraz pojawia się do tego szczególna okazja – konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”,  organizowana przez trzech czołowych rynkowych graczy – portale: Pożycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa polskich serwisów, mająca na celu promowanie nowoczesnej usługi finansowej.

Konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce” jest kolejnym punktem w popularnej ostatnio debacie na temat możliwości pożyczania pieniędzy przez osoby fizyczne za pomocą specjalnych platform internetowych.  Ma określić perspektywy dalszego rozwoju usługi w polskiej rzeczywistości społecznej i inwestycyjnej. Konferencja odbędzie się 19 maja na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.sociallendingwpolsce.pl.

W serwisach pożyczek społecznościowych stronami transakcji są dwie osoby fizyczne.  Osoby potrzebujące gotówki wystawiają swoją ofertę pożyczki, określając: kwotę, wysokość oprocentowania oraz liczbę rat. Pojawia się ona, wraz z propozycjami innych pożyczkobiorców, na specjalnej tablicy na stronie internetowej serwisu i jest do wglądu dla drugiej grupy użytkowników – inwestorów. Ci natomiast zapoznają się z jej szczegółami i podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki.

W Polsce platformy social lendingowe nadal walczą o swoje miejsce na finansowym rynku. Spora liczba osób nadal nie zna bowiem mechanizmu ich funkcjonowania. – Portale pożyczek społecznościowych zdobyły ogromną popularność na świecie, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie  4 na 5 obywateli wie, na czym polega tego typu usługa. W Polsce wiedza na ten temat jest zdecydowanie mniejsza. Konferencja ma to zmienić – pokazać korzyści płynące z pożyczania i inwestowania w serwisach, promować to nowoczesne rozwiązanie finansowe. Poza tym jest dla nas okazją, by poznać preferencje i opinie użytkowników – mówi Magdalena Reichert, koordynatorka konferencji „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”.


Program konferencji obejmuje panel dyskusyjny z udziałem dziennikarzy ekonomicznych oraz prezentacje dotyczące najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem portali social lending, m.in. potencjalnych zysków z inwestycji oraz bezpieczeństwa użytkowników. Przewidziane są także specjalne warsztaty przeznaczone dla studentów, podczas których dowiedzą się o tym, jak zarządzać serwisem typu social lending i poznają stronę biznesową internetowego przedsięwzięcia.

Organizatorami konferencji są serwisy: Pożycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl, będące jednymi z liderów wśród polskich platform, umożliwiających społeczne pożyczki przez Internet. Patronat nad konferencją objęły: Uczelnia Łazarskiego, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Studenckie Forum Business Centre Club oraz Sharing Analysis on Regional Economies (ShARE).

Więcej informacji na: www.sociallendingwpolsce.pl lub www.inwestujnowoczesnie.pl.


PROGRAM KONFERENCJI „INWESTUJ NOWOCZEŚNIE. SOCIAL LENDING W POLSCE”:

  • 8:00 – 10:00 –  Warsztaty skierowane do studentów [Pożycz.pl, Zakra.pl, Sekrata.pl]
  • 10:00 – 10:30 – Wstęp
  • 10:30 – 11:00 – Nowe trendy na rynkach finansowych – reprezentant Uczelni Łazarskiego
  • 11:00 – 11:30 – Studium przypadku: Rozliczenia w social lending. Jak zintegrować płatność 18 banków, by zapewnić szybki obrót środkami finansowymi? – Zakra.pl
  • 11:30 – 12:00 – Studium przypadku: Jak radzić sobie ze złymi pożyczkobiorcami. Skuteczne odzyskiwanie pieniędzy na portalach SL – Sekrata.pl
  • 12:00 – 12:30 – Przerwa kawowa
  • 12:30 – 13:00 – Studium przypadku: Ile można zarobić na społecznych pożyczkach? Potencjalny zyski inwestora – Pożycz.pl
  • 13:00 – 13:30 – Metody ograniczania ryzyka w social lending – BIG InfoMonitor S.A.
  • 13:30 – 14:00 – Studium przypadku: Pomoc w social lending od kuchni, czyli jak rozwiązać problem kontaktując się z obsługą – Blue Media S.A.
  • 14:00 – 15:00/15:30 – Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli organizatorów oraz zaproszonych dziennikarzy branżowych


/dobocom.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne