REKLAMA

W lipcu LOT uruchomi 11 wakacyjnych połączeń z Poznania

2020-06-24 17:53
publikacja
2020-06-24 17:53
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

11 wakacyjnych połączeń z Poznania m.in. do Hiszpanii, Grecji, Czarnogóry, Bułgarii czy Chorwacji, uruchomią w lipcu PLL LOT - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy poznańskiego portu lotniczego Ławica Błażej Patryn.

Jak podał Patryn, w lipcu w Poznaniu zacznie działać sezonowa baza PLL LOT dla samolotu Embraer 195. „Od 3 lipca uruchomionych będzie 11 wakacyjnych kierunków” – powiedział.

Przewoźnik zapowiedział po dwa loty w tygodniu z Poznania na lotniska: Rzym-Fiumicino, Barcelona-El Prat i Korfu. Raz w tygodniu LOT będzie obsługiwał połączenia do portów: Heraklion, Kavala, Burgas, Dubrownik, Split, Palma de Mallorca, Zakynthos, Podgorica. Oferta dotyczy okresu od 3 lipca do końca sierpnia.

Patryn przyznał, że decyzja narodowego przewoźnika o uruchomieniu 11 połączeń z Poznania była zaskakująca. „Tak naprawdę LOT obsługiwał przez lata tylko połączenie do Warszawy” – powiedział.

Dodał, że w lipcu poznańskie lotnisko, oprócz nowych połączeń LOT, będzie obsługiwać łącznie 26 kierunków w 17 krajach oferowanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair i Lufthansa. „Mówimy tu o regularnych połączeniach. Możliwe, że za chwilę będą dochodzić nowe, czyli siatka połączeń będzie odnawiana. Wszystko zależy od przewoźników” – powiedział.

Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze jak w najbliższe wakacje z poznańskiej Ławicy będą latać linie czarterowe.

W 2019 r. Port Lotniczy Poznań-Ławica obsłużył prawie 2,4 mln pasażerów, niemal o 3 proc. więcej niż zakładał plan władz lotniska. Według danych portu, w latach 2017-2019 Ławica zanotowała wzrost ruchu lotniczego sięgający 12,7 proc. W 2020 r. wielkopolskie lotnisko miało obsługiwać łącznie 79 tras, w tym osiem nowych kierunków czarterowych. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki