W którym banku najtaniej pożyczysz 20 tys. złotych (nie tylko po to, by zwrócić nagrodę do Caritasu)?

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał w wywiadzie dla Radia Zet, że żeby zwrócić do Caritasu przyznane mu “nagrody i premie”, musiał zaciągnąć kredyt w banku i sprzedać 18-letni samochód. W którym banku można dziś najtaniej pożyczyć 20 tysięcy złotych?

(YAY Foto)

Wtorek 15 maja to ostatni dzień, kiedy ministrowie i wiceministrowie rządu Beaty Szydło mogą dokonać zwrotu otrzymanych w 2017 roku nagród i premii do Caritasu. Decyzja o przekazaniu pieniędzy pozostaje w gestii polityków. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk pytany w poniedziałek w Radiu Zet o swoją decyzję w tym zakresie, potwierdził, że dokona zwrotu. Na pytanie o to, dlaczego dopiero w ostatnim możliwym terminie odparł, że musiał w tym celu zaciągnąć kredyt w banku oraz sprzedać samochód. Jak mówił Dworczyk, łączna kwota do zwrotu wynosiła 30 tysięcy złotych, z czego dwie trzecie pokryły środki z banku, a pozostałą część kwota uzyskana ze zbycia auta.

Choć nie znamy kredytodawcy, przy tej okazji podpowiadamy, który bank najtaniej pożyczy dziś 20 tysięcy złotych.

Podstawą symulacji kalkulacji będzie nasza porównywarka kredytów gotówkowych. Narzędzie pozwala określić koszt pożyczenia od banku określonej kwoty, przy założonym okresie spłaty oraz kilku innych kryteriach (m.in. rodzaj rat czy skłonność do skorzystania z dodatkowych produktów banku w celu obniżenia oprocentowania). Pożyczkobiorca staje zawsze przed tym samym dylematem: ponieść wyższą miesięczną ratę, ale szybciej pozbyć się zobowiązania czy spłacać co miesiąc mniej, by finalnie, po dłuższym okresie, oddać bankowi więcej?

Symulacja dla kryteriów wyszukiwania: kwota 20 000 zł, okres 12 miesięcy, Rodzaj rat równe, Kredyt bez zabezpieczeń, Skorzystam z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie. Źrodło: www.bankier.pl/pozyczki-gotowkowe/porownaj-oferty
Symulacja dla kryteriów wyszukiwania: kwota 20 000 zł, okres 12 miesięcy, Rodzaj rat równe, Kredyt bez zabezpieczeń, Skorzystam z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie. Źrodło: www.bankier.pl/pozyczki-gotowkowe/porownaj-oferty (Bankier.pl)

Przyjmując, że klient chce pożyczyć 20 tysięcy zł, by oddać je bankowi w ciągu 12 miesięcy (raty równe, kredyt bez zabezpieczeń, dopuszcza się dodatkowe produkty), w najlepszym przypadku rata sięgnie ok. 1800 zł (oferta Alior Banku, RRSO 16,98%), w najgorszym - ponad 2300 zł (Bank Pocztowy, RRSO 94,12%). Comiesięczne obciążenie w przypadku pierwszej trójki z zestawienia (obok Alior Banku - Nest Bank i Santander Consumer Bank) kształtuje się na bardzo zbliżonym poziomie, nie przekraczając kwoty 1830 zł.

Gdyby tę samą kwotę zobowiązania rozłożyć do spłaty w ciągu 24 miesięcy, najkorzystniejsze warunki zaproponuje BGŻ BNP Paribas - z ratą ok. 930 zł i RRSO 11,71%, podczas gdy na drugim końcu tabeli znajdzie się ponownie Bank Pocztowy (1230 zł/m-c, RRSO 49,10%). Tak samo, jak we wcześniejszym przypadku, obciążenie w przypadku liderów rankingu (obok BGŻ BNP - Nest Bank i Santander Consumer Bank) nie różni się od siebie znacząco, nie przekraczając kwoty 1000 zł.

Należy przy tym podkreślić, że szczegółowa oferta w bankach może różnić się od standardowej - w zależności od szczegółowych parametrów klienta.

Naturalnie kredytobiorcy przysługuje prawo skorzystania z jeszcze innego, wygodniejszego okresu spłaty. Dokonując indywidualnej kalkulacji, powinien wziąć pod uwagę także m.,in. wysokość pobieranej prowizji czy obowiązek zapłacenia za ubezpieczenie. Jak zmienia się wówczas miesięczne obciążenie i całkowity koszt, pokazują to wyniki porównywarki.

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 arekgni

Szkoda że autor nie wziął pod uwagę oferty banku z lwem tam przy pozyczce 20001 rata na 12 mcy w granicach 1745,67 bez prowizji

! Odpowiedz
2 9 ajwaj

Trza bylo PISy-Dworczyk czytac bankier.pl :)

Sugerowano kupno ropy na 70 $/ barrel > jest 78,44 - a jak nie nie to puszki zbierac
Wiekszy pozytek dla gosp. niz to szkodnictwo co wy se pozwalacie :)

! Odpowiedz
0 2 ajwaj

W latach 1989–2006 był harcerzem, a następnie instruktorem (w stopniu harcmistrza) Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Był kolejno zastępowym, drużynowym, komendantem szczepu i hufcowym. W latach 2001–2006 pełnił funkcje szefa Głównej Kwatery Organizacji Harcerzy

Jak WYBITNY DOWÓTCA ARMII kupil za 20 mld. POLSKICH $$$ manekiny patrioty - NIE POWIEM jak klasyk "SPADAJ DZIADU" - powiem idz gdzie cie oczy poniosa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ajwaj odpowiada ajwaj

jak plotka niesie byl ministrantem ze sklonnosciami

! Odpowiedz
2 7 pluto85md

I tacy ludzie rzadza krajem? Nie potrafia odlozyc nic z 20 tys miesiecznie. Ledwo wiaza koniec z koncem, jak to mowil Gowin. Tu noe ma sie czym chwalic.

! Odpowiedz