REKLAMA

W czwartek zapadną decyzje o potencjalnych obostrzeniach

2020-10-20 09:33
publikacja
2020-10-20 09:33
fot. Volurol / Shutterstock

W czwartek zapadną decyzje o potencjalnych obostrzeniach; można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone, np. dotyczące limitów wejść do poszczególnych miejsc - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller w Programie III Polskiego Radia zapowiedział, że decyzje o potencjalnych obostrzeniach zapadną w czwartek. "W tej chwili analizujemy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. Decyzje będziemy uzależniać od rozwoju sytuacji, w szczególności jeśli chodzi o zajętą liczbę łózek i respiratorów" - mówił. Jak dodał, można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone.

Pytany, które z obostrzeń mogą być rozszerzone, wskazał, że mogą to być m.in. "kwestie limitów wejść do poszczególnych miejsc, czy ograniczenie funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki". Jak jednak zastrzegł, "ten drugi wariant jest raczej odkładany na następne etapy, jeżeli będzie to konieczne".

Dopytany, czy brane jest pod uwagę wprowadzenie zdalnego nauczania w szkołach podstawowych, odparł, że taki wariant brany był pod uwagę. "Musimy najpierw ocenić, jak wygląda kwestia obniżenia mobilności obywateli po wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach ponad podstawowych, jakie ma to przełożenie na mobilność w kraju (...) jak te dane spłyną, będziemy decydować o ewentualnych innych obszarach funkcjonowania szkół" - mówił.

Zapytany z kolei o ewentualne zamkniecie cmentarzy w święto przypadające 1 listopada, odparł że taki pomysł nie spotyka się z dużą aprobatą na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. "Raczej będziemy apelować, aby w najbliższym czasie rozłożyć te wizyty na cmentarzach" - dodał.(PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
karbinadel
Proponuję "godziny dla seniorów" rozszerzyć na sklepy internetowe i paczkomaty.
carlito1
Jedziemy ! Dobijania gospodarki ciąg dalszy
czerwony_wiewior
W PRL też zawsze w czwartki była "Kobra"
jes
Efekt obostrzeń widać najwcześniej po tygodniu ale nasza dzielna władza ustaliła na zebraniu partyjnym, przy wódce, że trzeba zaostrzać i zaostrzać.
To zemsta za Kaczyńskiego !!! Jak wirus śmiał zaatakować wodza !!!
Czas podjąć zdecydowane kroki: więcej portretów Nieinternowanego, flagi do szpitali i koniecznie
Efekt obostrzeń widać najwcześniej po tygodniu ale nasza dzielna władza ustaliła na zebraniu partyjnym, przy wódce, że trzeba zaostrzać i zaostrzać.
To zemsta za Kaczyńskiego !!! Jak wirus śmiał zaatakować wodza !!!
Czas podjąć zdecydowane kroki: więcej portretów Nieinternowanego, flagi do szpitali i koniecznie nowe tarcze by było z czego podprowadzać pieniądze.
nostsherlock
Trwa realizacja programu "kraj w ruinie+" oraz "lizanie 4-liter USA+"
karbinadel
Zamkną szkoły, ale nie kościoły. Słuszną linie ma nasza czarna władza
disnej2x
a co nam zostalo procz modlitwy? ;)
masekrut555
Tak samo z Irlandią. Tam już było info o tym że przygotowują 6, 7, 8, 9, 10 stopień zagrożenia koronawirusa, gdy ich kraj był na 2, 3 poziomie. Nie bez przyczyny, już wtedy wiedzieli że będą z globalistami kreować upadek gospodarek większości krajów. Od jutra mają 5 poziom, tzw. częściowy lockdown. Więc i 10 pewnie Tak samo z Irlandią. Tam już było info o tym że przygotowują 6, 7, 8, 9, 10 stopień zagrożenia koronawirusa, gdy ich kraj był na 2, 3 poziomie. Nie bez przyczyny, już wtedy wiedzieli że będą z globalistami kreować upadek gospodarek większości krajów. Od jutra mają 5 poziom, tzw. częściowy lockdown. Więc i 10 pewnie do grudnia wejdzie ;)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki