REKLAMA

W Warszawie V Marsz Wolności i Solidarności, organizowany przez PiS

2015-12-13 13:15
publikacja
2015-12-13 13:15

Na warszawskim placu Trzech Krzyży rozpoczął się w niedzielę od Apelu Pamięci V Marsz Wolności i Solidarności, zorganizowany przez PiS. Zaplanowano wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Manifestujący niosą biało-czerwone flagi i transparenty z hasłami, m.in. "Prezydencie jesteśmy z tobą", "Chcemy dekomunizacji sądów i mediów publicznych", "Smoleńsk - wszystko zgodnie z procedurą. Demontaż Polski - zgodnie z polityką PO i PSL".

Marsz ma się zakończyć pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha; następnie specjalna delegacja ma złożyć kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Politycy PiS w rozmowie z PAP podkreślali, że tegoroczna manifestacja ma być m.in. wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. "Marsz jest wyjątkowy, dlatego że mamy do czynienia z takim festiwalem hipokryzji, oskarżeń. Jest odpowiedzią na potrzebę wyborców, którzy czują się wręcz maltretowani przekazem medialnym, narracją, że rzekomo demokracja jest zagrożona, że zagrożony jest ład konstytucyjny w naszym państwie, tylko z tego powodu, że na 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie będzie 15 ze wskazania PO" - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS). Dodał, że marsz ma także przypominać "prawdziwych, często bezimiennych bohaterów Solidarności".

Również na niedzielę zaplanowana jest pikieta przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Organizatorzy wydarzenia "trzynastego grudnia przed domem Jarosława" na Facebooku informują, że zgromadzenie odbędzie się w godz. 19-22. (PAP)

ekr/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~opty
...jak to możliwe ,żeby gosc pisał antykonstytucyjną ustawę ,i zasiadał w Trybunale Konstytucyjnym,no az sie prosi o przyznanie do błędu i ustąpienie z funkcji.....
~KOF
POGONIĆ TO SZEMRANE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI.....PIKIET IM SIĘ ZACHCIEWA
~tomtom
Panie Kaczyński, za stówkę, to nie warto brać udziału w takim marszu, daj Pan ze dwie stówy, to zarezerwuje czas każdego 10-tego miesiąca. Jak coś więcej to mogę być nawet w każdą niedziele, święta itp.
~sdf
Nawet pogoda ma ich głęboko...
~hawk
psy szczekają - karawana jedzie dalej. Do zobaczenia w naprawionej Polsce...
~piczka
wieje trochę, jak Kaczyński stn wojenny zapowiadał było mroźno, ale idziemy dziś pod chałupe Jarosława
~ced
jeden starożytny grecki filozof powiedział: "patriotyzm to ostatni argument w ustach kanalii" ...
~asd
Marsz w obronie świeżo przejętego koryta.
~analityk
Mnie ciekawi co powie naczelnik Jarosław zbaw Polskę tzw ,Lepszy sort,nawiasem mówiąc jest jednak specyjalistą od dzielenia polaków na donoszących i niedonoszacych ,lepszy i gorszy sort polaków ,wierzacy i niewierzący ,prawdziwi patryioci (pisuar0 liberałowie,lewacy (sprzedawczyki)polacy i antypolacy itd itp.To jest prawdziwy szkodnik

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki