REKLAMA

W Polsce odnotowano 226 przypadków zakażenia wariantem delta

2021-07-27 12:50
publikacja
2021-07-27 12:50
W Polsce odnotowano 226 przypadków zakażenia wariantem delta
W Polsce odnotowano 226 przypadków zakażenia wariantem delta
fot. Cryptographer / / Shutterstock

W Polsce odnotowano 226 zakażeń wariantem delta; w ciągu ostatnich dni przybyło ok. 20 przypadków - poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"Na przestrzeni ostatnich czterech tygodni odsetek próbek, które w sekwencjonowaniu wykazały wariant delta, to 60 proc.” – podał rzecznik resortu zdrowia w Warszawie.

"To, co nas jeszcze bardziej powinno skłaniać do podjęcia akcji szczepień, to dane, które utwierdzają w przekonaniu, że chorują ludzie niezaszczepieni. Patrząc na dane z ostatnich ośmiu dni widać, że w granicach 60 proc. zakażonych to osoby do 40. roku życia" - wskazał.

Najwięcej zakażeń - jak poinformował - bo blisko 23 proc., to są osoby miedzy 21., a 30. rokiem życia. "To grupa osób, która jest najsłabiej wyszczepiona i grupa, która w tej chwili najczęściej się zakaża" – zaznaczył rzecznik MZ.

"Odsetki procentowe osób, które zakaziły się po pełnym wyszczepieniu, po 14 dniach, czy też niestety zeszły z tego świata po pełnym zaszczepieniu i zakażeniu, to 1,6 proc. w pierwszym przypadku i 0,6 proc. w drugim. To jest najlepsze świadectwo, że szczepienia chronią" – dodał.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że wariant delta wykryto już w 124 krajach i coraz częściej dominuje w poszczególnych rejonach. Eksperci alarmują, że atakuje on głównie niezaszczepione osoby. WHO ostrzega, że w ciągu najbliższego miesiąca wariant delta koronawirusa będzie dominował na całym świecie.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (5)

dodaj komentarz
carlito1
226 przypadków!!!! Na 38 000 000 ludzi...hehehe buhahahaha. Epidemia głupoty trwa w najlepsze. :/):(:)(:)'('('((::((:(:(:(:(:):):):)):
kenn
I stają się coraz bardziej szaleni, niczym zaszczepieni chorobą szalonych krów :P

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa-poludnie/news-jan-strzezek-nie-chcemy-zeby-polscy-przedsiebiorcy-mieli-pod,nId,5383491#crp_state=1
samsza
osoby 20-30 chronią się odpornością własną, co ci po tym czy mają oni katar czy nie ?
mógłbyś postraszyć śmiercią takich osób, ale nie zakażeniem się, np. w Szwecji czy GB to dla rządów normalna sprawa, a nie powód do naganiania na szczepionki.
endes
Z pewnością statystyka rozkłada się inaczej... w przeszłości podawano wyniki zawyżone o kilka tys %
nostsherlock
I znowu gotowanie żaby i przygotowywanie obywateli do niekonstytucyjnych zachowań ze strony rządu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki