REKLAMA

W Melbourne władze znoszą kwarantannę

2020-10-26 09:27
publikacja
2020-10-26 09:27
yayfoto

Od wtorku rozpocznie się znoszenie kwarantanny w australijskiej Wiktorii - zapowiedział premier stanu Daniel Andrews w poniedziałek. W ciągu ostatniej doby nie zarejestrowano tam żadnej nowej infekcji koronawirusem. Region był epicentrum epidemii w Australii.

"Udało nam się to opanować, dzień bez (nowych) przypadków, to wspaniałe osiągnięcie" - ogłosił Andrews.

Położona w Wiktorii pięciomilionowa aglomeracja Melbourne, drugie co do wielkości miasto Australii, została objęta surową kwarantanną w czerwcu, gdy liczba nowych zakażeń zaczęła szybko rosnąć. Ogniskiem epidemii były hotele, w których kwarantannę przechodziły osoby powracające z zagranicy.

Od północy z wtorku na środę zostaną zniesione ograniczenia w poruszaniu się mieszkańców, na nowo otworzą się sklepy, restauracje, kawiarnie i bary i hotele.

Od 9 listopada dozwolone będzie podróżowanie wewnątrz stanu na odległości większe niż 25 km, nadal pozostają jednak zamknięte wewnętrzne granice z innymi stanami, a możliwości wjazdu do Australii z zagranicy są bardzo ograniczone.

Już wcześniej zniesiono inne restrykcje, np. godzinę policyjną, otwarto też niektóre punkty usługowe.

Według zestawienia agencji Reutera od początku epidemii wirusem SARS-CoV-2 w Australii zakaziło się 27 520 osób, z których 905 zmarło. 817 spowodowanych koronawirusem zgonów miało miejsce w Wiktorii. Ostatni ofiara Covid-19 zmarła tam 19 października.

Poprzednim dniem bez żadnych nowych infekcji w tym stanie był 9 czerwca. W lipcu średnia liczba nowych przypadków wynosiła 190 dziennie, w sierpniu - 700.

Większość restrykcji w innych częściach Australii została złagodzona już wcześniej. Proces ten ma przyspieszyć wyjście gospodarki z recesji, w którą z powodu pandemii kraj wpadł po raz pierwszy od trzech dekad - pisze Reuters.(PAP)

adj/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
larryfox2017
Czy bezskutecznie próbowałeś uzyskać pożyczki z banków? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z poniższymi Czy bezskutecznie próbowałeś uzyskać pożyczki z banków? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z poniższymi danymi:

Strona internetowa: 24hourservce.com
email: info@24hourservce.com
Numer Whatsapp: +447451283532
trollmaster
a potem pojawią się nowe przypadki.
co zrobimy?

ano zamkniemy.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki