REKLAMA

W Łodzi będą produkowane części do Airbusa A350

2016-02-26 07:00
publikacja
2016-02-26 07:00

Producent m.in. części do samolotów Airbus francuska firma Nimrod Group otworzyła w czwartek w Łodzi zakład produkcyjny Azura Polska. Prezes Nimrod Group Eddy Ephrati poinformował, że to szósty na świecie oddział biznesowy firmy.

/ FORUM

Powołanie spółki Azura Polska ma związek z nowym kontraktem na produkcję seryjną i montaż części z blach metalowych do samolotu A350, jaki Nimrod Group otrzymał od Airbusa i STELIAAerospace. Wartość wieloletniego kontrakt to 45 mln dol.

W Łodzi odbywać się ma produkcja podzespołów metalowych do samolotu Airbus A350. Dotychczas zamówiono ponad 700 sztuk tego modelu. "Aby wykonać na czas zobowiązania kontraktu, będziemy produkować w Łodzi prawie 44 tys. części miesięcznie" - powiedział Ephrati.

W łódzkim zakładzie ma pracować docelowo ok. 200 osób. Produkcja początkowo odbywać się będzie w wynajmowanych halach fabrycznych. Firma ma jednak wybudować nowy zakład, którego otwarcie planowane jest za dwa lata.

Obecnie w wynajmowanej hali stoją dwie nowoczesne maszyny do produkcji części. Jednak - jak zapewnił Ephrati - wkrótce pojawią się kolejne.

Według przedstawicieli firmy nowe miejsca pracy są związane z produkcją precyzyjnych części z blach metalowych, montażem zespołów i struktur, obróbką i malowaniem powierzchni, wsparciem i usługami, skupiając się głównie na innowacyjnych technologiach i automatyzacji.

Nimrod Group Azura Polska planuje poszerzać możliwości rozwoju w dziedzinie obróbki skrawaniem, materiałów kompozytowych i obróbki powierzchniowej dla swoich kluczowych klientów, w szczególności Airbus Helicopters.

Swego zadowolenia nie kryła obecna na otwarciu zakładu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jak mówiła cieszy się z inwestycji i jest przekonana, że firma podjęła dobrą decyzję umieszczając produkcję w Łodzi. (PAP)

jaw/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~faf
PiS przeciw podwyżce kwoty wolnej do 8 tys. zł!!
~Max_iMoryc
Co to jest docelowo 200 osób? dla prawie 1 milionowej Łodzi. Województwo 2,5 miliona osób.
Lepsze z punktu widzenia rynku pracy byłoby obniżenie ZUS np. do 300 zł, a dla początkujących samozatrudnionych do kwoty 2000 nettoi zero.
~abc
Pewnie, ale co ma wspólnego pierwsze z drugim? Pierwsze to inicjatywa prywatnego przedsiębiorcy, drugie należy do rządu.
~abc
Pewnie, ale co ma wspólnego pierwsze z drugim? Pierwsze to inicjatywa prywatnego przedsiębiorcy, drugie należy do rządu.
~vitkun
Za 1400 netto na 3 zmiany - super oferta , jak zawsze
~jola
Coś mi się zdaje ,że łódzkie włókniarki będą robić obicia do foteli dla samolotu Airbus A350 bo taka jest rola kraju postkolonialnego
~lodz_podwodna
Czy to nie zaszkodzi, ze Airbus bedzie z Lodzi?
~anty_ryży-kutong
oprogramowanie też jest pisane w wielu firmach w PL i jakoś nie szkodzi.
~busair
Jak znam zycie, to pewnie bedziemy produkowac jakies super rewolucyjne, technologicznie wspaniale drzwi do toalet albo deski sedesowe.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki