W Hongkongu najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii

2020-07-16 13:31
publikacja
2020-07-16 13:31
fot. Nick Kwan / Pexels

Służby medyczne Hongkongu zgłosiły w czwartek 67 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 63 infekcje lokalne. Jest to najwyższy dobowy przyrost odnotowany w tym regionie od początku pandemii – podkreśla publiczna hongkońska stacja RTHK.

Aż w 35 nowych przypadkach nie udało się ustalić źródła zakażenia, co również jest najwyższym zanotowanym dotąd wynikiem. Łączna liczba infekcji wykrytych w Hongkongu wzrosła do 1655.

Przedstawicielka hongkońskiego centrum ochrony zdrowia Chuang Shuk-kwan przestrzegła, że liczby mogą dalej rosnąć. „Nie mogę powiedzieć, że to jest szczyt. Możliwe, że będzie więcej przypadków” - oceniła w rozmowie z dziennikarzami.

Dwie nowe infekcje wykryto u pracowników Szpitala Królowej Elżbiety, który wcześniej zgłosił trzy przypadki zakażeń wśród pacjentów. Główny menedżer szpitala Lau Ka-hin ocenił infekcje personelu jako nieuniknione w czasie „nowej fali” zakażeń w społeczeństwie Hongkongu.

Obawy wzbudza wzrost liczby zakażeń wykrywanych wśród osób, których nie da się powiązać z przypadkami potwierdzonymi wcześniej. Sugeruje to, że wirus szerzy się w społeczności na szeroką skalę.

W środę w regionie zmarło kolejnych dwoje zakażonych koronawirusem pacjentów: 90-letnia kobieta i 89-letni mężczyzna. Łączny bilans zgonów osób zakażonych w publicznych szpitalach w Hongkongu wzrósł do 10.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki