REKLAMA

W Europie na giełdach wyraźne wzrosty indeksów

2011-08-29 09:50
publikacja
2011-08-29 09:50

29.08. Paryż, Frankfurt Londyn (PAP/Bloomberg) - W zachodniej Europie na giełdach mocne wzrosty indeksów - podają maklerzy.

W Europie Euro Stoxx 50, benchmark dla strefy euro, rośnie o 1,55 proc. do 2.223,89 pkt.

CAC 40 zwyżkuje o 1,65 proc. Niemiecki DAX futures zyskuje 1,71 proc. WIG 20 ok. godz. 9.45 traci 0,38 proc.

W Wielkiej Brytanii w poniedziałek Summer Bank Holiday.

Inwestorzy pozytywnie odebrali piątkowe komentarze szefa Fed Bena S.Bernanke, który stwierdził, że Fed wciąż posiada środki do stymulowania gospodarki.

"Fed posiada szereg środków, które mogą zostać użyte, aby zapewnić dodatkową stymulację monetarną" - powiedział Bernanke.

Bernanke powiedział podczas sympozjum w Jackson Hole, że Fed na pewno zrobi wszystko co może, aby wspomóc powrót wysokiego tempa wzrostu oraz zatrudniania w kontekście stabilności cen.

"Wzrost w gospodarce amerykańskiej w dłuższym terminie nie jest zagrożony" - ocenił szef Fedu.

Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management, ocenił po piątkowym wystąpieniu szefa Fed, że gospodarka USA nie wejdzie ponownie w recesję.

W poniedziałek oczekiwane są też dobre dane o wydatkach Amerykanów.

O 14.30 zostanie opublikowana informacja o wydatkach i dochodach w USA w lipcu - analitycy oceniają, że wydatki wzrosły w tym okresie o 0,5 proc., po spadku w czerwcu o 0,2 proc., a dochody wzrosły o 0,3 proc., po wzroście w czerwcu o 0,1 proc.

W poniedziałek w Europie zyskują akcje Banca Monte dei Paschi di Siena SpA, które rosną o 1,3 proc. do 43,86 euro.

Ten trzeci największy we Włoszech bank podał, że jego zysk netto wzrósł w II kw. do 121,1 mln euro ze 118,9 mln euro przed rokiem.

Analitycy spodziewali się tymczasem zysku na poziomie 108,8 mln euro.

Banco Popolare SC zyskuje 2 proc. do 1,14 euro w reakcji na zaaprobowanie przez bank planu fuzji niektórych oddziałów.

Conergy zyskuje 3,2 proc. do 55,6 eurocentów. Niemiecka spółka, producent urządzeń do pozyskiwania energii z alternatywnych źródeł, podała, że obniży zatrudnienie.

Landi Renzo SpA spada o 2,3 proc. do 1,66 euro za akcję, bo analitycy Bank of America Merrill Lynch Global Research obniżyli rekomendację dla tej włoskiej spółki z branży medycznej do "poniżej rynku" z "kupuj".

"Prawie za nami sezon lokalnych wyników kwartalnych, dlatego rynek skoncentruje się znów na globalnych danych makro, które ostatnio wpływały na wahania na giełdach" - mówi Ben Potter, strateg rynkowy w IG Markets w Melbourne. (PAP)

aj/ dan/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki