REKLAMA

W Australii brakuje pracowników. Kraj znosi opłatę wizową i zachęca cudzoziemców do przyjazdu

2022-01-23 06:00
publikacja
2022-01-23 06:00
W Australii brakuje pracowników. Kraj znosi opłatę wizową i zachęca cudzoziemców do przyjazdu
W Australii brakuje pracowników. Kraj znosi opłatę wizową i zachęca cudzoziemców do przyjazdu
fot. Ms. Li / / Shutterstock

Premier Australii Scott Morrison ogłosił zniesienie opłaty wizowej dla chcących odwiedzić kraj tzw. backpackerów i studentów oraz zachęcił ich do podejmowania pracy w sektorach takich jak rolnictwo czy hotelarstwo. Z powodu COVID-19 w niektórych branżach w kraju brakuje rąk do pracy.

Opłata wizowa wynosi 630 dolarów australijskich (ok. 450 USD).

"Przyjedźcie i zwiedzajcie nasz kraj, rozglądajcie się za pracą i pomóżcie naszemu rolnictwu, branży turystyczno-hotelarskiej i wszystkim (innym) sektorom, które potrzebują waszej pomocy" - powiedział podczas konferencji szef rządu.

Ułatwienia w przyjeździe obejmować będą decydujących się na podróż w ciągu 12 tygodni od dnia ogłoszenia decyzji studentów i tzw. backpackerów, czyli osoby udające się w dłuższą, niskobudżetową podróż z niewielkim bagażem.

Rząd Australii stara się wesprzeć krajową gospodarkę, osłabioną pojawieniem się wariantu omikron - oceniła agencja Reutera. Australijskie firmy mają coraz większy problem z utrzymaniem bieżącej działalności, bo wielu ich pracowników izoluje się przez zakażenie koronawirusem lub jest objętych kwarantanną po kontakcie z osobą zakażoną.

We wtorek amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) odradziły podróże do 22 państw - w tym Australii - w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

jbw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (29)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zdzislaw_
Serbia wycofała licencję Australii na wydobycie litu za Djokovicia!
https://www.euractiv.pl/section/energia-i-srodowisko/news/zemsta-za-djokovica-serbia-cofa-zgode-australijskiej-firmie-na-budowe-najwiekszej-w-europie-kopalni-litu/
oilman
Byc moze sprawa Diokovicia byla przyslowiowym gwozdziem do trumny?
kimdzonk
he he ... śmieszni są, jakby jeszcze nie wiedzieli, że już decyzja bankierów z Wall Street o zaciskaniu petli na szyi czyli .... zaciskaniu polityki monetarnej na świecie została podjęta i zamiast braku rąk do pracy ida bankructwa firm i rosnące bezrobocie ???/
fiat126p
Australia ma dość rygorystyczną politykę imigracyjną a teraz zapraszają? Do pracy w hotelarstwie gdy hotele pod ograniczeniami covidowymi?
W rolnictwie... może w outbacku nie ma takiego rygoru, jest przestrzeń i chcący odetchnąć od cywilizacji się skuszą.
demeryt_69
W interiorze nie ma hoteli :)

jjmm2u
Praca ciężka przy zbieraniu owoców zwłaszcza przez wszechobecne węże i pająki a warunki przeważnie jak w obozie pracy ale płacą dobrze 25,4A$ za godzinę.
votab25990
no na pewno brak opłaty wizowej zachęci ludzi do pracy w kraju gdzie nie można wyjść na dwór bo grypka panuje
deflandre
Żeby mnie wsadzić do domu, nakazać szczepienia co kilka m-cy i trzymać pod nadzorem jak psa w budzie?
Już aplikuję xd
marxs
stamtąd się wyjeżdża i to w panice wyjeżdża a nie przyjeżdża jakie to wszystko cwane PISzą szukamy pracowników a w domyśle frajerstwa tyrającego za miseczkę ryżu to se ne wrati do roboty komuchy i wyznawcy i wyznawczynie wszelakiego lewactwa

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki