REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Volkswagen będzie produkował silniki Diesla tylko w Polsce

Marcin Kaźmierczak2021-07-28 10:27redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-07-28 10:27
Dodaj Bankier.pl w Google

Dolnośląskie Polkowice będą jedynym miejscem w Europie, gdzie Volkswagen będzie wkrótce produkował silniki Diesla – informuje Wirtualna Polska. Przeniesienie całej produkcji do Polski ma zapobiec redukcji etatów w Volkswagen Motor Polska.

Produkcja silników wysokoprężnych wyłącznie w Polkowicach będzie pokłosiem elektryfikacji portfolio Volkswagena i przeniesieniem ciężaru produkcji w pozostałych fabrykach na napędy elektryczne.

– Cała produkcja czterocylindrowych silników Diesla zostanie przeniesiona z zakładów Volkswagena w Europie do Polkowic w celu zabezpieczenia zatrudnienia – tłumaczy Joanna Zdulska-Denko, rzecznik prasowy Volkswagen Motor Polska.

Tym samym polkowicka fabryka nie zostanie w najbliższym czasie przestawiona na produkcje napędów elektrycznych, co związałoby się ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na pracowników w związku z większą automatyzacją produkcji. Blisko 1300 pracowników może być zatem, przynajmniej na razie, spokojnych o pracę.

Polkowicka fabryka Volkswagena produkuje silniki wysokoprężne już od 20 lat. Rocznie z taśm w Polkowicach zjeżdża 700 tys. silników Diesla.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 539 672 383.

Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki