REKLAMA

Użytkownik Facebooka skazany za podżeganie przeciwko kanclerz Merkel

2021-05-28 09:20
publikacja
2021-05-28 09:20
Użytkownik Facebooka skazany za podżeganie przeciwko kanclerz Merkel
Użytkownik Facebooka skazany za podżeganie przeciwko kanclerz Merkel
fot. Yves Herman / / Reuters

Berliński użytkownik Facebooka został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za podżeganie przeciwko kanclerz Angeli Merkel. Mężczyzna nawoływał do "zniszczenia" kanclerz i imigrantów.

40-letni ogrodnik z Berlina jest winny "publicznego podżegania do przestępstw, zakłócania spokoju publicznego groźbami przestępstw, a także podżegania do nienawiści" - poinformował w czwartek sąd rejonowy Berlin-Tiergarten.

Oskarżony przyznał się do winy i stwierdził, że był "bardzo zdenerwowany" z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zgodnie z aktem oskarżenia, ogrodnik był w czerwcu 2020 roku członkiem zamkniętej grupy na Facebooku liczącej około 5000 użytkowników.

Celem przynajmniej części grupy było nawoływanie na czacie do najpoważniejszych zbrodni przeciwko kanclerz Merkel i imigrantom. 40-latek żądał "zniszczenia" Angeli Merkel oraz "osób ubiegających się o azyl i imigrantów".

Oskarżony powiedział, że najgorsze dla niego było spowodowane pandemią zamknięcie. "Przez długi czas nie pozwalano mi chodzić do pracy i nie wolno mi było już spotykać się z przyjaciółmi" - powiedział 40-latek, który według ekspertyzy cierpi na zaburzenie autystyczne. Przerwano również jego terapię w specjalistycznej poradni.

Spożywał w tym czasie więcej alkoholu - "nie wiedziałem już, co jest złe, a co słuszne", stwierdził. Żałuje swoich czynów i nigdy więcej ich nie popełni. (PAP)

bml/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
harrytracz
A za nawoływanie do trybunału stanu dla Morawieckiego też mnie zamkną?
abcx
Ot nowy etap rozwoju internetu, starsi jeszcze pamiętają: "rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana" - uważaj co wypisujesz w internecie, można tylko zatwierdzoną wersję "prawdy", nie zatwierdzone wersje to fake newsy i dezinformacja za które można od teraz zostać skazanym...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki