REKLAMA

Ustawa covidowa. Senatorzy PiS planują rozszerzyć katalog branż, które skorzystają z pomocy

2020-11-25 11:54
publikacja
2020-11-25 11:54
fot. Marta Marchlewska / Senat RP

W ustawie antycovidowej, którą zamuje się Senat, są narzędzia wsparcia dla branż, które zostały dotknięte obostrzeniami; jako klub PiS złożymy poprawki do noweli rozszerzające katalog branż, które będą mogły skorzystać z pomocy - zapowiedziała w środę senator PiS Maria Koc.

Koc na konferencji prasowej przed rozpoczęciem posiedzenia Senatu wskazała, że zapisy tzw. tarczy 6.0, którą zajmuje się Senat, są narzędziami wsparcia dla tych branż, które zostały dotknięte kolejnymi obostrzeniami w trakcie drugiej fali epidemii koronawirusa.

"Te narzędzia wsparcia, to będą świadczenia postojowe, mikrodotacje w wysokości 5 tys. zł, zwolnienia z ZUS" - wymieniła senator.

Jak dodała, w środę ustawą zajmie się Senat. "Jako klub PiS złożymy poprawki, które będą rozszerzały katalog branż, które będą mogły korzystać z tej pomocy" - zapowiedziała Koc.

Dodała, że chodzi m.in. o branżę gastronomiczną, catering, pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

"Wniesiemy również poprawkę, która pozwoli ubiegać się o tę pomoc firmom, które zostały zarejestrowane w tym roku, bo przypominam jednym z kryterium uzyskania pomocy była obniżenie przychodów o 40 proc. w stosunku do października i listopada ubiegłego roku. Teraz to się zmieni na mocy tej poprawki. Mamy taką nadzieję, że zostanie ona przyjęta i będą mogły składać firmy, które udowodnią spadek przychodów o 40 proc. w stosunku do października i listopada 2020 r." - tłumaczyła Koc. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ustawa covidowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki