Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły podatnikom ponad miliard złotych

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. W tym roku urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły podatnikom już ponad miliard złotych - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

(fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM)

Jak przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie, zwrócona kwota podatnikom jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku. "Co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie" - podkreśliła.

"W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów" - podała Justyna Pasieczyńska.

Wskazała również, że urzędy skarbowe na bieżąco dokonują rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). "Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych" - wyjawiła.

"Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl" - dodała. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.