REKLAMA

Urzędnicy z nagrodami. Rozdano 15,5 mln zł

2020-12-12 06:50
publikacja
2020-12-12 06:50
Urzędnicy z nagrodami. Rozdano 15,5 mln zł
Urzędnicy z nagrodami. Rozdano 15,5 mln zł
fot. Proxima Studio / / Shutterstock

Miały być oszczędności i zaciskanie pasa, a płyną miliony! - pisze sobotni "Fakt". Dziennik twierdzi, iż dotarł do wydatków ministerstw i instytucji państwowych na nagrody dla urzędników. W czasie pandemii do kieszeni urzędników trafiło ponad 15,5 miliona złotych - czytamy w "Fakcie".

Dziennik przypomina słowa premiera Mateusza Morawieckiego z kwietnia tego roku: "to nie czas na nagrody, premie, podwyżki". "Długo to zaciskanie pasa nie trwało. Okazuje się, że już po kilku miesiącach nagrody znów zaczęły płynąć do pracowników ministerstw wartkim strumieniem" - dodaje "Fakt".

Najhojniej - według gazety - nagradzała była już wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która rozdała podwładnym prawie 12 mln złotych. "Dostali je tylko urzędnicy, którzy wykonywali bardzo ciężką pracę przy tarczach antykryzysowych" - tłumaczy Emilewicz na łamach "Faktu".

Dziennik podaje, że 1,17 mln złotych na nagrody wydano w Ministerstwie Zdrowia (i dodatkowo 547 tys. w Narodowym Funduszu Zdrowia), 1,08 mln zł - w Ministerstwie Nauki, 212 tys. - w MSWiA, 205 tys. - w MSZ, a 204 tys. - w Ministerstwie Aktywów Państwowych. (PAP)

mkr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
qart
Podobno niektórzy dostali aż 500 zł. Za 9 miesięcy. Ponad 50 zł na miesiąc. Karygodne, takie fortuny rozdawać. Dziennikarze zachowali na szczęście obywatelską czujność
kris74keh
Nic ta nie wzbudza wsciekłosci prostego ludu jak nagrody wypłacane urzędnikom. No, bo ich to przecież w ogóle nie powinno być , produkują tylko zadrukowany papier , no i ,że nasze pieniądze przepalają.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
onurb
Od dawna twierdzę, że powinniśmy ograniczyć ilość polityków począwszy od tych baranów na Wiejskiej. Po drugie polityk, który kradnie, bierze łapówki, kłamie jest niegospodarny powinien odpowiadać całym swoim majątkiem i on jego dzieci i wnuki oraz najbliższa rodzina powinni mieć zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji Od dawna twierdzę, że powinniśmy ograniczyć ilość polityków począwszy od tych baranów na Wiejskiej. Po drugie polityk, który kradnie, bierze łapówki, kłamie jest niegospodarny powinien odpowiadać całym swoim majątkiem i on jego dzieci i wnuki oraz najbliższa rodzina powinni mieć zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych. Bez tego Polacy dalej będą robieni w konia i okradani z pieniędzy poprzez różne daniny narzucane przez nienażartych polityków.
dlaczego_nie
Czyli będzie jak w Wenezueli. Politycy przejmą sady.... opozycja do więzienia a swoich się uniewinni
jes
Tylko, że ograniczyć liczbę polityków i urzędników mogą tylko politycy :)
A im to wyjątkowo nie na rękę. Co ekipa to zwiększa, żadna nie zmniejsza.
daniel_1
zostań politykiem i zacznij od Siebie.
onurb odpowiada daniel_1
Z czym mam zacząć od siebie? Ja nie kradnę, nie oszukuje i nie biorę łapówek. Co to za pusty wpis???
onurb odpowiada jes
I tak i nie. To kwestia podjętych wyborów przy głosowaniu.
onurb odpowiada dlaczego_nie
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Obawiam się, że są spore trudności.

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki