REKLAMA
WEBINAR

Ukraiński polityk: Zarobki na Ukrainie dorównają polskim za 30-40 lat

2021-02-01 16:56
publikacja
2021-02-01 16:56

Średnie wynagrodzenie na Ukrainie dorówna zarobkom w Polsce za 30-40 lat, pod warunkiem, że Polska będzie stać w miejscu - stwierdził szef ukraińskiej parlamentarnej komisji ds. polityki celnej i podatkowej Danyło Hetmancew. Premier Denys Szmyhal zapowiedział zrównanie zarobków do 2030 r.

Ukraiński polityk: Zarobki na Ukrainie dorównają polskim za 30-40 lat
Ukraiński polityk: Zarobki na Ukrainie dorównają polskim za 30-40 lat
fot. Andreas Wolochow / / Shutterstock

W sobotę premier napisał w mediach społecznościowych, że w grudniu 2020 roku realne wynagrodzenia na Ukrainie wzrosły o 10 proc. w porównaniu z grudniem 2019 i wyniosły 14,2 tys. UAH (ok. 1 855 zł).

Dodał, że rząd stawia przed sobą ważne zadanie, jakim jest dorównanie do 2030 roku do średnich wynagrodzeń sąsiadów z Polski i Słowacji.

"Jeśli chodzi o wynagrodzenia takie jak w Polsce, nie wiem, jakimi kalkulacjami kierował się premier. Jednak jeśli zestawimy poziom PKB na mieszkańca z polskim i policzymy, to żeby dogonić Polskę, potrzebujemy około 30-40 lat, pod warunkiem, że Polska będzie stać w miejscu" - powiedział Hetmancew, cytowany w poniedziałek przez agencję Ukrinform.

Deputowany rządzącej Sługi Narodu dodał, że na razie Ukraina jest najbiedniejszym krajem Europy i "trzeba myśleć, jak dogonić Armenię czy Białoruś" - pisze Ukrinform.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
nostsherlock
Przecież przy Vateuszu i programie miska ryżu+ stanie się to za 3-4 lata
fred_
No to ladnie. Za 30 lat bedziemy zarabiac tyle co na Ukrainie. Pieknie.
Za 40lat bedzie to 30% mniej. Super wizja.
pafcio24
Pracowników polskiej budżetówki i korpusu służby cywilnej dogonią już niedługo. Góra 2-3 lata. Niestety
wielblad13
naród gloryfikujący zbrodnię ludobójstwa i zbrodniarzy to dziki naród... dziki naród to biedny naród... oni nawet pochować pomordowanych bezbronnych zabraniają! niech gniją w biedzie... tam ich miejsce!!!!!!
artureg
Niestety im bliżej jesteś Rosji tym masz mniej szans na rozwój.
andregru
To pewnie tak jak Polskie zarobki dorównają zachodnio europejskim . Wcześniej w Polsce i na Ukrainie ceny dogonią te "zachodnie"
wizytator
To tak jak z naszym dorównaniem pensji do np. angielskich czy niemieckich, bo o Szwajcarach nie ma co wspominać. Jak oni będą stać w miejscu to my ich za 20 lat dogonimy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki