REKLAMA

Ukarano restauratorów w Łodzi przyjmujących klientów

2021-01-17 18:41
publikacja
2021-01-17 18:41
Ukarano restauratorów w Łodzi przyjmujących klientów
Ukarano restauratorów w Łodzi przyjmujących klientów
fot. Piotr Waniorek / / FORUM

Po kontroli sanitarnej, wobec dwóch właścicieli lokali gastronomicznych będą skierowane wnioski do sądu. Złamano przepisy obowiązujące w związku z pandemią. W restauracjach byli goście i jedli zakupione na miejscu dania - podała w niedzielę podkom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

"Łódzcy policjanci z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęli ubiegłej doby interwencję w dwóch restauracjach, w których pomimo obowiązujący obostrzeń, przyjmowani byli klienci" - poinformowała Sobieraj. "W trakcie kontroli, w lokalach byli klienci, którzy na miejscu konsumowali zakupione w restauracji posiłki. Za popełnione przez właścicieli lokalu wykroczenie, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu" - zaznaczyła.

"Inspektorzy sanitarni podczas kontroli, w drodze decyzji administracyjnej, mogą nałożyć karę do 30 tysięcy złotych" - przypomniała.

"W związku z pandemią przepisy stanowią, że lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej" - podała Sobieraj.

"Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych jest zakazane" - podkreśliła.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
papeteria
Jeszcze nie ukarano, to sąd zdecyduje.... Załamujące jest to że po prawej roku tego cyrku zamiast się wspierać to jest taka nagonka. Nie chcesz to nie chodź do knajpy tam ludzie siedzą a każdy patrzy we własny talerz. Nikogo się nie ociera jak w Biedronce sięgają po makaron itp. Ile może być w takiej restauracji stołków ile może Jeszcze nie ukarano, to sąd zdecyduje.... Załamujące jest to że po prawej roku tego cyrku zamiast się wspierać to jest taka nagonka. Nie chcesz to nie chodź do knajpy tam ludzie siedzą a każdy patrzy we własny talerz. Nikogo się nie ociera jak w Biedronce sięgają po makaron itp. Ile może być w takiej restauracji stołków ile może być ta osób 20? W godzinach pracy sanepidu to raczej niewiele osób jest w knajpie... Hmmm do godziny 20droga kometująca osobo? Do 20 ej ludzie się nie zarażają tylko po? Pewnie myślisz że po 20 więcej ludzi przychodzi? Upsik.... W dobie pracy zdalnej godziny przestały mieć zaczenie liczy się efekt.....
qwertas
Może czas by inspektorzy nie mogli a musieli wlepić 30.000 zł kary każdej takiej knajpie, hotelowi itd.. Albo otwieramy od lutego lub połowy lutego wszystko, albo wprowadzamy bezprawie dla cwaniaków. Kontrolujmy wszystkich łamiących zakaz otwierania knajp z jedzeniem na miejscu. Jednak dajmy też im datę kiedy będą mogli już otworzyć,Może czas by inspektorzy nie mogli a musieli wlepić 30.000 zł kary każdej takiej knajpie, hotelowi itd.. Albo otwieramy od lutego lub połowy lutego wszystko, albo wprowadzamy bezprawie dla cwaniaków. Kontrolujmy wszystkich łamiących zakaz otwierania knajp z jedzeniem na miejscu. Jednak dajmy też im datę kiedy będą mogli już otworzyć, uważam że 15.02 powinno być datą otwarcia już wszystkiego. Z warunkiem, że siłownie i restauracje/knajpy/ bary muszą się zamknąć o 20:00.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki