REKLAMA

Uber daje podwyżki za samochody elektryczne

2018-06-21 06:57
publikacja
2018-06-21 06:57

Kierowca Ubera z samochodem elektrycznym może liczyć na większe wynagrodzenie od twórcy aplikacji, która zmieniła rynek taksówkarski. Firma w ten sposób chce zwiększyć liczbę ekologicznych przejazdów dokonywanych pod swoim szyldem – donosi serwis The Verge.

fot. Amr Abdallah Dalsh / / Reuters

Program pilotażowy polegający na zwiększaniu wynagrodzenia za każdy przejazd dokonany samochodem elektrycznym ma potrwać rok w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W zależności od miasta kierowcy Ubera mają zarabiać o ok. 1 dolara amerykańskiego więcej. W USA objęto programem sześć miast: Austin, Los Angeles, Sacramento, San Diego, San Francisco i Seattle, a w Kanadzie podwyżki pojawią się w Montrealu.

Stawki będą się nieznacznie różnić i będą wspierane dodatkowymi zachętami w zależności od lokalizacji. Przykładowo w Sacramento lokalny dostawca energii elektrycznej (Sacramento Municipal Utility District – jeden z największych publicznych podmiotów na tym rynku) już dopłaca 1,25 dolara za każdy przejazd dokonany samochodem zeroemisyjnym, a Uber dołoży do tego kolejne 0,25 dol. Kierowcy będą mogli też za darmo korzystać z szybkich ładowarek SMUD.

Firma Uber policzyła, że w 2017 roku kierowcy współpracujący z nimi wykonali 4 mln tras samochodami elektrycznymi. Zachętami dla kolejnych właścicieli elektryków chcą zwiększyć tę liczbę do 5 mln w przyszłym roku.

MG

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bankier_
W ostatnim roku zauważyłem spory przyrost ilości pojazdów elektrycznych (nie tylko samochodów) na naszych drogach. Jeszcze parę lat temu to było tylko marzenie i na prawdę cieszy mnie, że powoli się spełnia :)
marina22
Nie wiem czy całkowicie uda się wyeliminowac auta spalinowe, mysle ze beda po prostu sobie funkcjonowały równoalegle po swojemu, ale jedno jest pewnie - jak wszystko bedzie sie tak rozwijac jak teraz jak stacji ładowania bedzie greenway stawiał coraz wiecej to faktycznie uda sie rozwinac elektromobilnosc w polsce na masową Nie wiem czy całkowicie uda się wyeliminowac auta spalinowe, mysle ze beda po prostu sobie funkcjonowały równoalegle po swojemu, ale jedno jest pewnie - jak wszystko bedzie sie tak rozwijac jak teraz jak stacji ładowania bedzie greenway stawiał coraz wiecej to faktycznie uda sie rozwinac elektromobilnosc w polsce na masową skalę nareszcie!
studenciak_
czyli podwójna korzyść - ekologicznie i za lepsze pieniądze :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dizapera
bardzo dobrze. Osobiście mam nadzieję, że kiedyś samochody elektryczne wyeliminują te z silnikami spalinowymi

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki