REKLAMA

USA do końca roku zawieszają wydawanie wiz pracowniczych

2020-06-23 05:32
publikacja
2020-06-23 05:32
USA do końca roku zawieszają wydawanie wiz pracowniczych
USA do końca roku zawieszają wydawanie wiz pracowniczych
fot. Kevin Lamarque / / Reuters

Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze zawieszające do końca 2020 roku wydawanie wiz dla zagranicznych pracowników. W ten sposób rząd USA zamierza zabezpieczyć na okres kryzysu gospodarczego miejsca pracy dla Amerykanów.

Rozporządzenie dotyczy m.in. wiz H1-B (dla wysoko wykwalifikowanych pracowników), H2-B (dla pracowników sezonowych) oraz J-1 (dla naukowców). Amerykański rząd argumentuje decyzję tym, że dzięki temu uda się zachować ponad pół miliona miejsc pracy dla Amerykanów.

Z decyzją tą nie zgadzają się proimigracyjne organizacje pozarządowe. Beth Werlin, z organizacji American Immigration Council, przekonuje, że imigranci są potrzebni amerykańskiej gospodarce dla odbicia po epidemii koronawirusa.

Prezydent Trump w kwietniu na 60 dni wstrzymał wydawanie tzw. Zielonych Kart. Są one potrzebne do legalnego pobytu i podjęcia pracy w USA. Rozporządzenie w tej sprawie miało wygasnąć w poniedziałek. Jednak zgodnie z nową prezydencką decyzją zostało przedłużone do końca roku.

W czwartek Sąd Najwyższy USA zablokował próbę zakończenia przez Trumpa programu DACA. Chroni on przed deportacją ze Stanów Zjednoczonych setki tysięcy imigrantów, którzy przyjechali do tego kraju jako dzieci.

Wyrok Sądu Najwyższego oznacza, że blisko 650 tys. imigrantów, głównie młodych Latynosów, będzie wciąż chronionych przed deportacją. Mogą oni również ubiegać się o odnowienie dwuletnich zezwoleń na pracę. (PAP)

mobr/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marxs
"Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze zawieszające do końca 2020 roku wydawanie wiz dla zagranicznych pracowników. W ten sposób rząd USA zamierza zabezpieczyć na okres kryzysu gospodarczego miejsca pracy dla Amerykanów."-a w tym czasie PISi chlew i szambo sprowadza dalej na masową skalę "Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze zawieszające do końca 2020 roku wydawanie wiz dla zagranicznych pracowników. W ten sposób rząd USA zamierza zabezpieczyć na okres kryzysu gospodarczego miejsca pracy dla Amerykanów."-a w tym czasie PISi chlew i szambo sprowadza dalej na masową skalę Ukraińców i wysyła nawet po nich samoloty czarterowe

Powiązane: Wizy do USA dla Polaków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki