REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

UE rozszerza śledztwo w sprawie zmowy cenowej VW i Daimlera

2017-10-24 09:11
publikacja
2017-10-24 09:11

Do siedziby Daimlera i Volkswagena udała się z wizytą Unia Europejska i niemiecki urząd antymonopolowy. Instytucje postanowiły rozszerzyć śledztwo mające wykryć ewentualną zmowę cenową przedsiębiorstw motoryzacyjnych – donosi agencja Reutera.

fot. BABU / / FORUM

Pierwsza informacja o mającej trwać od dziesięcioleci zmowie cenowej niemieckich producentów aut pojawiła się już w lipcu. Unijny organ stojący na straży ochrony konkurencji podał do wiadomości, że sprawdza Volkswagena, Daimlera i BMW pod kątem ustalania cen silników napędowych i innych technologii. Efektem były olbrzymie spadki na giełdzie każdej z podejrzanych spółek.

Przed weekendem Daimler ujawnił, że w śledztwie otrzymał status informatora, pod warunkiem uniknięcia konsekwencji prawnych i finansowych w przyszłości. Cała uwaga nadzoru skupiła się więc na BMW, którego biura są przeszukiwane. Dokumenty Daimlera i VW były kontrolowane już wcześniej.

Jeśli w wyniku śledztwa zmowa cenowa zostanie wykryta, każdemu z przedsiębiorstw zamieszanych w manipulację grozi kara w wysokości 10 proc. całkowitego obrotu globalnego.

MG

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki