UE rozszerza śledztwo w sprawie zmowy cenowej VW i Daimlera

Do siedziby Daimlera i Volkswagena udała się z wizytą Unia Europejska i niemiecki urząd antymonopolowy. Instytucje postanowiły rozszerzyć śledztwo mające wykryć ewentualną zmowę cenową przedsiębiorstw motoryzacyjnych – donosi agencja Reutera.

(fot. BABU / FORUM)

Pierwsza informacja o mającej trwać od dziesięcioleci zmowie cenowej niemieckich producentów aut pojawiła się już w lipcu. Unijny organ stojący na straży ochrony konkurencji podał do wiadomości, że sprawdza Volkswagena, Daimlera i BMW pod kątem ustalania cen silników napędowych i innych technologii. Efektem były olbrzymie spadki na giełdzie każdej z podejrzanych spółek.

Przed weekendem Daimler ujawnił, że w śledztwie otrzymał status informatora, pod warunkiem uniknięcia konsekwencji prawnych i finansowych w przyszłości. Cała uwaga nadzoru skupiła się więc na BMW, którego biura są przeszukiwane. Dokumenty Daimlera i VW były kontrolowane już wcześniej.

Jeśli w wyniku śledztwa zmowa cenowa zostanie wykryta, każdemu z przedsiębiorstw zamieszanych w manipulację grozi kara w wysokości 10 proc. całkowitego obrotu globalnego.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia