REKLAMA

Tysiące osób dostały pomyłkowe SMS-y z wynikami testów na koronawirusa

2020-11-26 10:03
publikacja
2020-11-26 10:03
fot. LAM YIK / Reuters

Hongkońskie służby medyczne przyznały w czwartek, że do prawie 3 tys. mieszkańców miasta wysłano błędne wiadomości tekstowe na temat wyników testów na koronawirusa. Było wśród nich sześć zakażonych osób, którym przekazano, że są zdrowe – podała stacja RTHK.

Władze medyczne oświadczyły w komunikacie, że jedna z firm pracujących przy testach na Covid-19 wysłała do 2972 mieszkańców wiadomości SMS z wynikami badań innych osób.

Sześcioro zakażonych, którzy otrzymali błędne informacje o ujemnym wyniku testów, było już w szpitalach na izolacji, gdy firma zgłosiła władzom wykrycie pomyłki.

Rzecznik służb medycznych zapewnił jednak, że żadna z tych osób „nie pozostawała nadmiernie” w towarzystwie innych ludzi. Władze poprosiły firmę o usprawnienie procedur, by nie dopuścić do powtórzenia podobnego błędu - zaznaczono.

Hongkong mierzy się obecnie z czwartą falą pandemii koronawirusa. W środę miejscowe władze zgłosiły 85 nowych zakażeń, co podniosło łączny bilans do 5866. Większość nowych przypadków wiązana jest ze szkołami tańca.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki