REKLAMA

Tym będą żyły rynki: Polska w cieniu zagranicy

Michał Żuławiński2021-03-05 11:58analityk Bankier.pl
publikacja
2021-03-05 11:58
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

W nowym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane ze świata, a najważniejszym wydarzeniem może być czwartkowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego. Na GPW trwał będzie sezon wyników – raport za czwarty kwartał pokaże też sama giełda.

Poniedziałek, 8 marca

Dzień Kobiet na rynkach otworzą dane o produkcji przemysłowej w Niemczech (08:00) i Hiszpanii (09:00). O 10:00 opublikowany zostanie raport z projekcjami inflacji i PKB autorstwa analityków NBP. Pewne informacje o nowych przewidywaniach banku centralnego zawarte zostały w ostatnim komunikacie RPP, na ich temat wypowiadał się także prezes Adam Glapiński. Godzinę po publikacji raportu na stronach NBP rozpocznie się konferencja prasowa na jego temat.

O 10:30 poznamy indeks Sentix obrazujący nastroje inwestorów w strefie euro.

Wtorek, 9 marca

Na pierwszy  ogień pójdą dane dotyczące PKB Japonii w ostatnim kwartale 2020 r. (00:50). Informacje o PKB przedstawią także statystycy z Norwegii (08:00) i Rumunii (08:00). O 09:00 pojawi się inflacja na Węgrzech oraz bilans handlu zagranicznego Czech. Kolejne dane o produkcji przemysłowej nadejdą natomiast ze Szwecji (09:30) i Włoch (10:00).

O 11:00 Eurostat przedstawi finalny raport o PKB państw członkowskich UE w IV kw. 2020 r. Poprzednie zestawienie z połowy lutego nie zawierało kompletu danych ze wszystkich krajów.

Środa, 10 marca

O 02:30 poznamy wartość inflacji w Chinach. Dane o wzroście cen nadejdą również z Norwegii (08:00), Czech (09:00) i USA (14:30). O 16:00 o stopach procentowych decydował będzie Bank Kanady.

Wyniki: XTB, R22, PCC Exol

Czwartek, 11 marca

Inflacyjny przegląd kontynuować będziemy za sprawą Rumunii (08:00). O 09:00 raporty o handlu zagranicznym nadejdą z Węgier i Słowacji.

Wydarzeniem dnia, a być może także i tygodnia, będzie posiedzenie decyzyjne Rady Prezesów Europejskiego Banku. Decyzja zakomunikowana zostanie o 13:45, zaś o 14:30 przed mikrofonem zasiądzie prezes Christine Lagarde. W USA, jak co czwartek, pojawią się dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14:30).

Wyniki: Eurocash, GPW

Piątek, 12 marca

Już o 08:00 czekał będzie na nas spory pakiet danych. Znajdą się w nim PKB, produkcja przemysłowa i handel zagraniczny w Wielkiej Brytanii; finalna inflacja konsumencka w Niemczech oraz produkcja przemysłowa w Rumunii i Turcji. O 09:00 kolejne dane z fabryk nadejdą z Węgier i Czech, zaś o tempie wzrostu cen poinformują statystycy z Hiszpanii.

O 11:00 Eurostat opublikuje zbiorczy raport o produkcji przemysłowej w styczniu. W USA na rynek trafią dane o inflacji producenckiej (14:30) oraz raport o oczekiwaniach inflacyjnych (16:00).

Wyniki: Dino Polska, ING Bank Śląski, Lotos, Dom Development

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
1pepe
Tylko w luźnym nawiązaniu do tytułu.
Typowy oglądacz TVN czy innego Onetu, wp.pl ma regularnie wpajane przekonanie o niższości swego narodu. Największym autorytetem są tam opinie niemieckich dziennikarzy i to co jakiś pismak gdzieś nagryzmolił. Od razu pseudo-nowocześni czytelnicy tych mediów zaczynają komentarze
Tylko w luźnym nawiązaniu do tytułu.
Typowy oglądacz TVN czy innego Onetu, wp.pl ma regularnie wpajane przekonanie o niższości swego narodu. Największym autorytetem są tam opinie niemieckich dziennikarzy i to co jakiś pismak gdzieś nagryzmolił. Od razu pseudo-nowocześni czytelnicy tych mediów zaczynają komentarze od: "Wstyd mi za Polaków..." lub "Ale wstyd przed zagranicą ....". LUDZIE! Polska, pomimo przegięć Jarka, to najspokojniejszy kraj w Europie. Poza granicami Polski mało kogo obchodzi co się tu dzieje. Nie musicie się niczego wstydzić i za nic przepraszać!!! No chyba, że swego ograniczonego, podatnego na zmotywowanie intelekciku.
stachsgh
Ciągle Nas źle postrzegają na zachodzie i zawsze jesteśmy w cieniu.
Mam tego dość. I przy niedzieli sobie pyknę dla relaxu
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
zops
W niedzielę do Żabki na cukierki: http://gem.keep.pl

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki