REKLAMA

Tylko 7 kobiet na liście najlepszych biznesmenów 2014 roku

2014-11-29 07:00
publikacja
2014-11-29 07:00
Tylko 7 kobiet na liście najlepszych biznesmenów 2014 roku
Tylko 7 kobiet na liście najlepszych biznesmenów 2014 roku
fot. iStockphoto / Thinkstock / / Thinkstock

Stereotyp, że tylko mężczyźni mają „rękę do biznesu”, jest przełamywany już od wielu lat. Coraz więcej kobiet robi karierę, prowadząc nie tylko małe firmy, ale także zarządzając dużym biznesem.

Miesięcznik „Fortune” opracował ranking najlepszych biznesmenów w 2014 roku, na którym znalazło się 50 wybitnych amerykańskich przedsiębiorców. Na tej liście widnieje jedynie 7 kobiet, które osiągnęły życiowy sukces. Mimo że jest ich tak niewiele, większość zajęła miejsca w pierwszej dwudziestce - dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Denise Ramos (fot. ITT Corporation / Flickr)

1. Pierwszą kobietą na liście jest Denise Ramos, prezes firmy ITT Corp. W ogólnym rankingu zajęła bardzo wysokie 5. miejsce, goniąc takie potęgi, jak Larry Page, dyrektor Google, czy Tim Cook, szef Apple. Denise Ramos przyjęła posadę dyrektora generalnego po podziale firmy, twierdząc, że ITT Corp może nadal być zyskowna, działając na własną rękę.

Firma zajmuje się wysoko specjalistycznymi urządzeniami, mającymi zastosowanie w energetyce, transporcie i przemyśle. Spółka poinformowała, że w ostatnich 12 miesiącach odnotowała wzrost sprzedaży o prawie 14%, a ceny jej akcji wzrosły o 10%.

Mary Dillon (fot. MediaPunch/face to face / EastNews)

2.Mary Dillon jest dyrektorem generalnym w Ulta Beauty. Zajęła 8 miejsce w ogólnym rankingu biznesmenów. Zanim dołączyła do Ulta była prezesem U.S Cellular. Gdy w lipcu 2013 roku Dillon przejmowała obecne stanowisko, firma była już w wysokiej fazie wzrostu. Mimo tego stworzyła ambitny 5-letni plan rozwoju, w którym zaplanowała otwarcie 500 nowych sklepów, co oznaczało niemal podwojenie dotychczasowego stanu.

Ulta Beauty jest jednym z topowych wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych kosmetyków. Od początku 2014 roku akcje spółki wzrosły o ponad 28%.

3. Kolejną kobietą sukcesu jest Carol Meyrowitz - szefowa TJX Companies, największej na świecie sieci handlowej, która opiera swoją działalność na sprzedaży off-price. Przykładem marki wchodzącej w skład TJX Companies jest sieć sklepów odzieżowych TK Maxx. Po tym, jak Meyrowitz przejęła dowodzenie, spółka powiększyła swoje zyski prawie trzykrotnie. Są przekonani, że mają potencjał, aby zwiększyć swoją bazę sklepów nawet o 60%.

4. Najmłodszą miliarderką na świecie jest Elizabeth Holmes. W wieku 19 lat założyła firmę Theranos, zajmującą się badaniami krwi. Opracowanie technologii szybkiego analizowania próbki krwi zajęło jej 10 lat. Na materiale badawczym, składającym się z zaledwie kilku kropli, można zrobić nawet 30 różnych badań. Prognozuje się, że osiągnięcia jej firmy mogą przewrócić przemysł farmaceutyczny do góry nogami.

5.Laura Alber – jest prezesem spółki Williams-Sonoma, która zajmuje się ekskluzywnym wyposażeniem domów. To jeden z największych sklepów internetowych w USA, który sprzedaż swoich produktów prowadzi za pomocą siedmiu stron w sieci. W 2010 roku Alber została szefową marki West Elm, która w późniejszym czasie odnotowała na koncie dwucyfrowy wzrost. Akcje spółki wzrosły o 235% w ostatnich pięciu latach.

Mindy Grossman (fot. MediaPunch/face to face / EastNews)

6. The Home Shopping Network to bardzo popularna amerykańska sieć handlu elektronicznego. Jej dyrektorem jest Mindy Grossman. Stanowisko to zajmuje już od 2006 roku.

HNS.com jest obecnie w top 10 najczęściej odwiedzanych sklepów internetowych. Dzięki swoim pomysłom zwabiła klientów do platform mobilnych i cyfrowych HSNi. Wykorzystała kulturę pop oraz, współpracowała z gwiazdami by reklamowali produkty. Zwiększenie sprzedaży i jej działania marketingowe sprawiły, że  w ostatnich pięciu latach wartość akcji spółki wzrosła czterokrotnie.


7. Martine Rothblatt – założyła firmę United Therapeutics, aby opracować lek na tętnicze nadciśnienie płucne. Aktualnie pracuje nad stworzeniem robota, który będzie zawierał wspomnienia i osobowość człowieka. W zeszłym roku Rothblatt była najlepiej opłacaną dyrektor generalną w Ameryce, zarabiając ponad 38 milionów dolarów.

Kobiety prowadzą firmy i świetnie się w tym czują, co przekłada się na zyski. Coraz więcej z nich pojawia się w rankingach najlepiej zarabiających czy najbardziej przedsiębiorczych osób. Poprzez efektywnie zarządzanie posiadanymi zasobami oraz wprowadzanie innowacyjnych metod działania osiągają najwyższe cele.

To dowodzi, że nie tylko mężczyźni mają rękę do biznesu. Bardzo dobrym wskaźnikiem, który może to potwierdzić jest fakt, że odkąd kobiety wymienione w rankingu objęły fotel prezesa, akcje tych spółek mocno poszybowały w górę.

Maja Ostasiewicz

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~kobieta
Właśnie straciłam pracę, przez to, że szef stwierdził „PO nie wygrało wyborów prezydenckich więc trzeba zwijać interes” – zwinął biznes i wyniósł się do „ciepłych krajów” a mnie zostawił na lodzie. Pomóżcie mi otworzyć własną firmę wpłacając chociaż kilka groszy na rozpoczęcie własnej dzielności Właśnie straciłam pracę, przez to, że szef stwierdził „PO nie wygrało wyborów prezydenckich więc trzeba zwijać interes” – zwinął biznes i wyniósł się do „ciepłych krajów” a mnie zostawił na lodzie. Pomóżcie mi otworzyć własną firmę wpłacając chociaż kilka groszy na rozpoczęcie własnej dzielności na konto: 94 1020 1778 0000 2702 0121 6662 KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY DLA MNIE.
~endi
jak kobieta może być biznesmenem ? może to faceci przebrane w damskie ciuszki ?

Powiązane: Kobiety w biznesie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki