Tyle kosztuje Parlament Europejski

Jakkolwiek liczyć, zawsze będzie drogo. Prawie 114 milionów euro rocznie - to nowe szacunki dotyczące utrzymywania dwóch siedzib Parlamentu Europejskiego. Informuje o tym portal internetowy EurActiv powołując się na Europejski Trybunał Obrachunkowy.

Do tej pory nie było oficjalnych wyliczeń ile kosztuje ciągłe podróżowanie między Brukselą a Strasburgiem. Swego czasu mówiło się, że 200 milionów euro, ale według niektórych to była suma zawyżona. Wyliczenia Trybunału Obrachunkowego są nieco niższe jednak rozmówcy portalu internetowego EurActiv podkreślają, że to i tak marnotrawstwo pieniędzy.

Europosłowie, ich asystenci i urzędnicy Europarlamentu większość czasu spędzają w belgijskiej stolicy, do Alzacji wyjeżdżają tylko 12 razy w roku na 4-dniowe sesje. Z tego powodu coraz głośniej mówi się o likwidacji jednej z siedzib, najczęściej właśnie o Strasburgu. Tyle że do tego potrzeba zmiany unijnego traktatu i jednomyślnej zgody wszystkich państw członkowskich, także Francji która do tej pory nie chciała o tym słyszeć.


IAR/Beata Płomecka/Bruksela /pbp


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~freeman

Ręka do góry kto pod wpływem propagandy rządowej w 2004r głosował na TAK w referendum akcesyjnym. Widzę las rąk zmanipulowanych ludzi. Tak trzymać. ..... i tutaj leci potok siarczystych epitetów pod waszym adresem. Juz tylko tyle mi zostało to akt rozpaczy. Przez sprzedajnych polityków jestem w eurokołchozie i nic nie mogę z tym zrobić to bardzo przykre.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Dżejms

Smutne jest to że możemy sobie popisać komentarze a te łajzy za nasze pieniądze i tak będą nam różne stryczki zakładać.

! Odpowiedz
1 4 ~marcus

Niech im ziemia lekką będzie i tym wszystkim głupkom, którzy to wybrali.

! Odpowiedz
0 7 ~Obiektywnie

500 zł. bym nie dał za ich 'pracę"

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil